V Římě budou hrát finále Nalbandian a Moya

ŘÍM/BERLÍN

Ve finále tenisového turnaje v Římě proti sobě v neděli nastoupí Argentinec David Nalbandian a Španěl Carlos Moya.

Nalbandian se utkal se španělským tenistou již v semifinále, kdy přehrál Alberta Costu, kterému zůstal ve čtvrtfinále na raketě Jiří Novák, ve třech setech 6:7, 6:1 a 6:4.

Podobnou situaci zažije i šestý nasazený Moya, který postoupil do závěrečného duelu přes dalšího Argentince Mariana Zabaletu, kterého zdolal ve dvou setech. Pro tenisty je na Italian Open připraveno celkem 2,4 miliónu dolarů.

ŘÍM:
Dvouhra - semifinále:
Nalbandian (5-Arg.) - Costa (Šp.) 6:7 (4:7), 6:1, 6:4
Moya (6-Šp.) - Zabaleta (Arg.) 6:3, 6:4

V Berlíně získala Mauresmová titul bez boje

Obavy Venus Williamsové se naplnily a americká tenistka kvůli zranění nemohla nastoupit k finálovému zápasu antukového turnaje v Berlíně. K vítězství tak pomohla Amélii Mauresmové z Francie, která místo boje o trofej s Williamsovou sehraje pro berlínské publikum alespoň exhibici. Pořadatelé pro ni vybrali za soupeřku Rusku Anastasii Myskinovou.

První semifinále mělo nečekaně rychlý průběh. Třetí hráčka světového žebříčku Mauresmová ztratila s Američankou Jennifer Capriatiovou pouhé dva gamy. Téměř bezchybná Francouzka se mohla spolehnout zejména na svůj bekhend a na postup jí stačilo 52 minut.

Williamsová, jež nastoupila se zatejpovaným stehnem, se naopak v duelu s Karolinou Spremovou na postup nadřela. Chorvatská tenistka získala hladce první set 6:2 a krok se soupeřkou držela i ve druhé sadě. Tu ale nakonec prohrála 3:6 a ani v rozhodujícím setu nedokázala nadějně rozehraný duel dotáhnout k vítězství.