Čeští tenisté prohráli ve SP i s Německem

Čeští tenisté prohráli i druhé utkání červené skupiny na Světovém poháru v Düsseldorfu a nezopakují svoji loňskou finálovou účast. Proti Německu Češi prohráli obě dvouhry, vítězná čtyřhra už na porážce 1:2 nic nezměnila. Český tým má v tabulce dvě prohry a před sebou už jen čtvrteční zápas se Španělskem.

Jiří Novák v úvodním duelu jedniček týmů podlehl sedmému hráči světa Raineru Schüttlerovi 4:6, 3:6 za hodinu a osmnáct minut. Radek Štěpánek zase v düsseldorfském Rochusclubu podlehl Nicolasi Kieferovi 6:7, 3:6. V závěrečné čtyřhře už čeští tenisté jen zkorigovali stav zápasu s Německem na 1:2.

Němci zato mají na kontě dvě výhry a ve čtvrtek je čeká duel o postup do finále s Chile, které vyhrálo dnešní zápas nad Španělskem 3:0. Dvojice Fernando Gonzalez a Nicolas Massu nedopřáli Corretjovi s Costou ani jednu výhru. Albert Costa navíc úvodní duel vzdal už v prvním setu.

Červená skupina:
Německo - ČR 2:1
Schüttler - Novák 6:4, 6:3, Kiefer - Štěpánek 7:6 (7:4), 6:3, Kiefer, Schüttler - Novák, Štěpánek 2:6, 5:7
Chile - Španělsko 3:0
Massu - Costa 4:1 skreč., Gonzalez - Corretja 6:4, 3:6, 6:2, Massu, Garcia - Corretja, F. Lopez 6:3, 6:3