Rubriky:

Tenis

Narvaný kalendář zabíjí tenis, zlobí se Safin

23. června 2004 15:53 - LONDÝN

Ruský tenista Marat Safin je hrubě nespokojen se současným rozvržením tenisových turnajů během roku. Podle bývalé světové jedničky nemají hráči při tak nabitém kalendáři ani trochu času na odpočinek. Pokud se rychle něco nezmění, hrozí podle Safina tenistům řada zranění, čímž turnaje přijdou o starty velkých jmen. Na což doplatí hlavně fanoušci.

"Podívejte se na letošní kalendář, nemáme vůbec žádný čas na odpočinek," rozčiluje se Safin, který v úterý nestačil v prvním kole Wimbledonu na krajana Tursunova. "Mělo by se konečně trochu myslet na hráče a upravit program turnajů, aby mohli všichni hrát v nejlepší formě," pokračoval Safin.

Bývalý vítěz US Open a finalista letošního Australian Open dokazuje přílišnou nahuštěnost turnajů na příkladu letošních olympijských her. "Pokud se někomu z nás povede dobře na olympijském turnaji, je pravděpodobné, že vinou únavy neuspěje na US Open, které se koná jen o týden později," zlobí se Safin.

"Máme hrozně dlouhý rok bez nějaké přestávky. Podívejte se například na  Ferrera. Loni absolvoval většinu turnajů, a ještě došel v daviscupovém týmu až do finále. Jen co odvedl tam svou práci, už se musel připravovat na novou sezónu, není divu, že to pak odneslo zápěstí," poukázal Safin na zdravotní patálie svého konkurenta.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..