Rubriky:

Tenis

Novák se Štěpánkem pomohli chlapci, který omdlel na kurtu

1. září 2004 10:03 - NEW YORK

Čeští tenisté Jiří Novák a Radek Štěpánek poskytli během svého vzájemného zápasu na grandslamovém US Open první pomoc jednomu z chlapců, kteří podávají míčky. Třináctiletý klučina omdlel z vedra a velmi vysoké vlhkosti během prvním setu, když byl stav mezi českými reprezentanty 5:5.

"Takových dvacet třicet sekund se vůbec nehýbal. Všichni byli vystrašení," cituje Nováka agentura AP. Když chlapec chytal ve výskoku míček, spadl z ničeho nic bezvládně na kurt. Novák za ním vyběhl z druhé strany dvorce a společně se Štěpánkem a dalšími sběrači mu zvedli nohy. Hoch brzy nabyl vědomí a hned byl i schopen se napít vody.

Ve chvíli, kdy k mladému Američanovi přiběhli lékaři, cítil se už mnohem lépe a chtěl na kurtu zůstat, aby se mohl věnovat své práci. Nakonec si odešel odpočinout, ale podle mluvčího tenisové asociace USA se ještě během pondělního večera k ostatním podávačům míčků mohl vrátit.

Novák po nepříjemném incidentu vyhrál nad Štěpánkem další dva gamy a nakonec svého kamaráda porazil na Grand Slamu v New Yorku 3:0 na sety.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..