Rubriky:

Tenis

Štěpánek vybojoval deblový triumf v Delray Beach

20. září 2004 09:29 - DELRAY BEACH

Poprvé startoval český tenista Radek Štěpánek s Indem Leanderem Paesem ve čtyřhře a hned se může radovat ze zisku turnajového titulu. Štěpánek s Paesem ve finále turnaje v Delray Beach porazili favorizované Argentince Etlise a Rodrigueze 6:0 a 6:3, a český reprezentant si tak pozvedl sebevědomí před víkendovou baráží Davisova poháru v Paraguayi.

 

ČTK

"Je to fantastický výsledek, v turnaji jsme neztratili ani set," radoval se Štěpánek. "Mám před výkonem Leandera velký respekt, protože hrál celý týden skvěle," chválil svého partnera.

Paes ocenil, jak se dokázali se Štěpánkem doplňovat. "Naše silné a slabé stránky do sebe výborně zapadly," doplnil Ind, který většinu sezóny hraje čtyřhru společně s Davidem Riklem.

Paes tak s novým partnerem obhájil na Floridě loňský titul, před rokem na zdejších betonových kurtech triumfoval spolu se Srbem Nenadem Zimonjičem. V této sezoně získal Ind už čtvrtý deblový titul, pro Štěpánka to byl třetí letošní a celkově devátý triumf ve čtyřhře na podniku ATP.

Štěpánek s Paesem za vítězství inkasovali prémii 16 500 dolarů z celkové dotace 380 tisíc. Do žebříčku ATP si připíší 35 bodů. Český hráč hned z Floridy zamíří do Asunciónu, kde se přidá k ostatním daviscupovým reprezentantům.

DELRAY BEACH
Čtyřhra - finále:
Paes, Štěpánek (2-Ind./ČR) - Etlis, Rodriguez (1-Arg.) 6:0, 6:3.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..