Williamsové se v Pekingu postaví Safinová

Pěti zápasy prvního kola odstartoval v Pekingu první ročník tenisového turnaje ženského okruhu WTA. Nejvýše nasazená Serena Williamsová, která měla v prvním kole volný los, se ve svém úvodním zápase utká s Dinarou Safinovou. Ruská tenistka, jejíž bratr Marat na stejných kurtech v neděli vyhrál turnaj ATP, v prvním kole ve dvou setech porazila domácí Jen Ci.

Jedinou nasazenou hráčkou dnešního programu byla v Pekingu šestka turnaje Gisela Dulková a do druhého kola prošla poměrně lehce, Maďarku Aniku Kaprosovou porazila 6:4, 6:1. Mnohem těžší práci měla její příští soupeřka Maria Ventová-Kabchiová z Venezuely, když jí k vítězství nad Italkou Pennettaovou pomohl v prvním setu až vítězný tiebreak.

Nejlehčí cestu do druhého kola měla jednoznačně ruská tenistka Taťjána Panovová. Pisnikové ze Slovinska nejprve v prvním setu uštědřila kanára, a do dalšího setu její soupeřka kvůli problémům s krční páteří už nenastoupila.

PEKING
Dvouhra - 1. kolo:
Safinová (Rus.) - Jen Ci (Čína) 6:3, 6:2, Ventová-Kabchiová (Ven.) - Pennettaová (It.) 7:6 (7:5), 6:4, Panovová (Rus.) - Pisniková (Slov.) 6:0 skreč, Medinaová-Garriguesová (Šp.) - Obataová (Jap.) 7:5, 6:2, Dulková (6-Arg.) - Kaprosová (Maď.) 6:4, 6:1.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200