Španělé se ujali vedení v semifinále Davis Cupu

Po čtyřhře mají blíže do finále Davisova poháru španělští tenisté. Doma v Alicante porazila dvojice Tommy Robredo, Rafael Nadal francouzský debl ve složení Michael Llodra, Arnaud Clément po obrovské bitvě 3:2 na sety a španělský tým vede před rozhodujícími dvouhrami 2:1. Ve druhém semifinále vedou Američané nad Běloruskem 2:0.

Ještě před čtyřhrou museli Španělé dohrávat druhou dvouhru, včerejší duel Juana Carlose Ferrera s Fabricem Santorem byl za stavu 2:1 na sety a 3:3 ve čtvrté sadě přerušen pro tmu. V dohrávce pak stačily Ferrerovi k vyrovnání zápasu s Francií tři hry.

Po třech vítězných gamech vyhrál čtvrtý set 6:3 a po překvapivé porážce Carlose Moyi v úvodní dvouhře s Mathieuem získal pro domácí favority první bod.

Američané zatím ve dvou zápasech ztratili jediný set. Druhý bod domácích favoritů přidal stříbrný olympijský medailista z Atén Mardy Fish, který porazil Maxe Mirného 7:5, 6:2, 3:6 a 6:3 za dvě a půl hodiny hry.

Slovenští tenisté Dominik Hrbatý a Karol Kučera podlehli ve čtyřhře daviscupového utkání o postup do Světové skupiny německé dvojici Tommy Haas, Alexander Waske v pěti setech 3:6, 3:6, 6:3, 6:4, 3:6. Slováci tak po druhém dnu prohrávají 1:2.

"Škoda těch prvních dvou sad, myslím, že jsem mohl zahrát lépe. Ze stavu 0:2 se velmi těžko dotahuje," uvedl pro Slovenskou televizi dlouholetý člen slovenského týmu Kučera, který dnes dostal přednost před Karolem Beckem.

Bez problémů se ve Světové skupině Davis Cupu udrželi i ruští tenisté, jimž dali jistotu ve čtyřhře Marat Safin a Michail Južnyj. Thajští bratři Ratiwatanaové neměli proti zkušeným soupeřům moc šancí.

Překvapení se rodí v Rakousku, kde Stefan Koubek porazil čtvrtého hráče světa Brita Tima Henmana. Zápasy v Pörtschachu měly začít již v pátek, ale vytrvalý déšť neumožnil odehrát jediný míček.

DAVISŮV POHÁR - semifinále:
ALICANTE: Španělsko - Francie 2:1
Ferrero - Santoro 6:3, 6:1, 1:6, 6:3, Robredo, Nadal - Llodra, Clement 7:6 (7:4), 4:6, 6:2, 2:6, 6:3.
CHARLESTON: USA - Bělorusko 2:0
Fish - Mirnyj 7:5, 6:2, 3:6, 6:3.