Rubriky:

Tenis

Na šumavské rallye zatím nejrychlejší Kresta

14. března 2003 19:32 - KLATOVY

Roman Kresta za volantem Peugeotu 206 WRC s přehledem vede po první etapě 38. ročník Šumava rallye. V šesti erzetách prvního dne našel v okolí Klatov přemožitele jen v té úvodní, v níž zaostal o tři desetiny sekundy za Václavem Pechem, jedoucím s Fordem Focus.

 

internet

Necelých dvanáct kilometrů měřeného úseku Klatovského okruhu, který první etapu otevřel, prolétla posádka Pech - Uhel v čase pod šest minut, stejně jako pět dalších. Už druhá erzeta ale patřila Krestovi, který nadělil Pechovi téměř čtrnáct sekund a ve zbytku dne svůj náskok jen zvyšoval. "Trochu jsme zrychlili," žertoval Kresta.

Do cíle v Klatovech pak dorazil dvojnásobný český mistr s půlminutovým náskokem. Pech byl průběžně druhý, třetí místo držel Jan Kopecký s octavií WRC, který poprvé zkouší podporu továrního týmu.

Na start v Klatovech se odpoledne postavilo 88 posádek. A hned v prvním měřeném úseku skončil jeden z favoritů Emil Triner, jedoucí se seatem, jemuž vypověděla službu spojka. "Chtěl jsem alespoň dojet do cíle a tam se to pokusit opravit, ale nešlo to. Auto se prostě rozpadlo," litoval Triner. Jeho osud následoval o několik desítek minut později i Polák Leszek Kuzaj, jež měl v druhé erzetě menší havárii a poté se motor jeho subaru přehříval.

O celkovém vítězi úvodního podniku domácího mistrovství v automobilových soutěžích se rozhodne v devíti rychlostních zkouškách sobotní druhé etapy.

Rallye Šumava
po 1. etapě
1. Kresta/Hůlka Peugeot 00:35:13,7
2. Pech/Uhel Ford +27,5
3. Kopecký/Schovánek Škoda +1:14,2
4. Hrdinka/Gross Subaru +1:35,1
5. Trněný/Pritzl Toyota +2:14,7
6. Valoušek/Houšť Toyota +2:38,3
7. Trojan/Nesvadba Škoda +2:38,8
8. Vojtěch/Palivec Toyota +2:44,8
9. Vojtěch/Ernst Toyota +2:45,2
10. Béreš jr./Starý Toyota +3:10,7

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..