Jihoafrický tenista Anderson získal v Delray Beach druhý titul v kariéře

Delray Beach

Jihoafrický tenista Kevin Anderson porazil ve finále turnaje v Delray Beach 6:4, 7:6 australského kvalifikanta Marinka Matosevice a získal druhý titul v kariéře.

Jihoafrický tenista Kevin Anderson.

Sedmý nasazený Anderson během týdne na Floridě vyřadil dva domácí favority Andyho Roddicka a Johna Isnera a navázal na svůj loňský triumf z rodného Johannesburgu. "Je to fantastické, z prvního titulu ve Spojených státech mám ohromnou radost. Po Jižní Africe je tohle můj druhý domov," radoval se pětadvacetiletý tenista, jenž se díky výhře posunul ve světovém žebříčku o šest míst na 30. pozici.

Navzdory finálové porážce prožil 173. hráč světa Matosevic nejlepší týden v životě. Šestadvacetiletý bosenský rodák během něj vyhrál v hlavní soutěži turnaje ATP více zápasů než v celé kariéře dohromady. "Už jsem nemohl, neměl jsem energii," přiznal Matosevic poté, co po 12 zápasech v součtu s předchozím challengerem v Austrálii a kvalifikací v Delray Beach skončila jeho vítězná série.