Cetkovská - McHaleová 0:6, 7:5, 6:1Cetkovská utekla McHaleové z lopaty a postoupila v Miami do třetího kola

Miami

Tenistka Petra Cetkovská postoupila na turnaji v Miami poprvé do třetího kola. Česká hráčka otočila skoro ztracený zápas s Christinou McHaleovou z USA a vyhrála 0:6, 7:5, 6:1. O osmifinále bude hrát s Dánkou Caroline Wozniackou, která porazila Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:4, 6:0.

Česká tenistka Petra Cetkovská se raduje z vítězství.

Devětadvacátá nasazená Cetkovská prohrávala s vycházející americkou hvězdou McHaleovou, která na předchozím turnaji v Indian Wells vyřadila i Petru Kvitovou, již 0:6 a 0:4. Pak ale získala 13 z 15 her a za dvě hodiny a deset minut zvítězila.

"Za stavu 0:6 a 0:4 jsem se ještě necítila poražena, ještě bylo hodně gamů do konce," řekla Cetkovská po utkání. "Skóre bylo přísnější než vypadala hra na kurtu, ale pravdou je, že jsem od stavu 0:3 nebo 1:4 ve druhé sadě změnila trochu hru. Začala jsem více riskovat a hrát agresivněji a vývoj zápasu se otočil."

O postup do osmifinále se Cetkovská utká s bývalou jedničkou Wozniackou, s níž v jediném vzájemném duelu prohrála loni ve finále New Havenu. "Caroline je vynikající hráčka, ale já se předem nevzdávám. Budu bojovat," uvedla Češka.

V Miami čtvrtá nasazená Wozniacká v druhém kole porazila Zahlavovou-Strycovou. První set česká tenistka prohrála až za hodinu a minutu 4:6, ve druhém ale uhrála jen jedenáct výměn a dostala "kanára". "Barbora je nepříjemná, těžko se proti ní dostává do rytmu, takže jsem moc ráda, že jsem to zvládla," řekla Wozniacká.

Záhlavová-Strýcová dosud nikdy v kariéře neporazila tenistku světové desítky. Prohrou s Wozniackou, aktuální šestkou, si zhoršila bilanci na 0:20.

Do hry vstupují i Kvitová a Berdych

Čtvrtý den turnaje vstoupí do hry české jedničky Petra Kvitová a Tomáš Berdych. Světová i třetí nasazená Kvitová se v ostře sledovaném utkání střetne na centrkurtu s domácí Venus Williamsovou, Berdycha čeká Francouz Nicolas Mahut.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch, dotace 9,656.100 dolarů):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Querrey (USA) - Ebden (Austr.) 6:1, 5:7, 7:5, Lu Yen-Hsun (Tchaj.) - Nieminen (Fin.) 6:4, 6:3, García-Lopez (Šp.) - Ram (USA) 6:4, 7:6 (9:7), Muller (Luc.) - Bogomolov (Rus.) 5:7, 6:4, 7:6 (7:5), Goffin (Belg.) - Young (USA) 7:5, 6:4, Tomic (Austr.) - Stachovskij (Ukr.) 7:6 (7:4), 6:3, Dancevic (Kan.) - Chardy (Fr.) 7:5, 7:6 (7:0), Phau (Něm.) - Berlocq (Arg.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Bracciali, Cabal (It./Kol.) - Čermák, Polášek (8-ČR/SR) 7:6 (7:5), 6:4.
Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Cetkovská (29-ČR) - McHaleová (USA) 0:6, 7:5, 6:1, Wozniacká (4-Dán.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 6:0, Li Na (8-Čína) - Czinková (Maď.) 7:5, 6:2, Stephensová (USA) - Erraniová (30-It.) 3:6, 6:2, 7:5.