Rubriky:

Tenis

VIDEO: Na Davis Cup bude připraveno 17 tun jídla, sní se prý všechno

5. dubna 2012 19:29 - Praha

Pražská O2 arena se o tomto víkendu změní na největší gastronomické zařízení v zemi. Pro diváky a hráče tam bude denně vařit na 100 kuchařů, přičemž důraz se samozřejmě klade na gastronomické lahůdky pro VIP hosty a hodnotnou stravu pro hráče. Zpracováno bude na 17 tun surovin, osm spořádají běžní hosté, devět potom hosté luxusnějších sektorů.

Sport.cz

Ve stáncích rychlého občerstvení, kam bude chodit většina běžných hostů, se prodá zhruba 8 tun jídla. Mimo jiné to bude tuna hranolek a téměř stejné množství paprikových klobás. Jen ve VIP sekci se podle odhadů během víkendu vypije 11 000 litrů piva.

„Co se týká přípravy a servírování, tak moderní gastronomie a náročný klient říkají: ‚Vař vše čerstvé a nejlépe před mými zraky.‘ A tomu se snažíme dostát i my. Co nejvíce pokrmů budeme dohotovovat přímo před hosty, i proto potřebujeme tolik dobrých kuchařů,“ uvedl šéfkuchař O2 areny Tomáš Kněž, podle kterého menu odpovídá jarnímu období a jsou v něm jasně cítit prvky české kuchyně.

Běžně je v O2 areně šéfkuchař se čtyřmi kolegy. Na Davis Cup bude však denně v kuchyni 100 kuchařů a zhruba 10 pomocných sil. Ve srovnání s koncerty superhvězd, při kterých vaří 45 kuchařů, to bude teď více než jednou tolik lidí.
 
Na kuchaře v O2 areně se s důvěrou obracejí i obě tenisová družstva. „Jídlo pro ně bude přesně podle zadání, které manažeři týmů zaslali. Detailní složení je samozřejmě přísně tajné, ale zmínit můžeme, že převážně sestává z kvalitních těstovin, bílých přírodně upravených mas, zeleniny, čerstvého ovoce a dalších energeticky plných, ale lehkých surovin,“ dodal Kněž.

jky, Novinky

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..