Rubriky:

Tenis

Hlaváčkovou nadchla nominace na semifinále Fed Cupu

11. dubna 2012 14:07 - Praha

Tenistka Andrea Hlaváčková se dočká vytoužené premiéry ve Fed Cupu. Kapitán Petr Pála povolal osmou deblistku světa na semifinále proti Itálii, a tak příští víkend v Ostravě bude pětadvacetiletá hráčka přímou aktérkou místo toho, aby duel opět jen spolukomentovala pro televizi.

 

Lionel Cironneau, ČTK/AP

"Jsem nadšená. O nominaci jsem usilovala dlouho, ale dobrých Češek je moc, takže to vždy o kousek uniklo. Teďka to přišlo, tak jsem moc ráda," řekla Hlaváčková v telefonickém rozhovoru ČTK. Na nominaci pomýšlela už před prvním kolem proti Německu, ale chápe prý, že konkurence v českém týmu je velká. "Uznala jsem Petrovu (Pálovu) nominaci, protože on to musí poskládat a jsou jenom čtyři místa."

Společně s Lucií Hradeckou tvoří elitní deblový pár. Loni vyhrály grandslamové Roland Garros, letos už dva tituly a Hlaváčková je od pondělí poprvé osmá v žebříčku čtyřhry WTA. "Je ctí dostat se do desítky, protože už zní líp být v Top Ten. Čím výš bych se dostala, tím lepší, ale bude těžké se tam jen udržet," řekla Hlaváčková.

Při loňském finále v Rusku, kde tým okolo Petry Kvitové zvítězil a získal pro Česko stříbrnou trofej poprvé po 23 letech, seděla Hlaváčková v televizním studiu. Svými postřehy i vzhledem tehdy upoutala pohledná blondýnka mnoho fanoušků.

Nabídku spolukomentovat dostala předběžně i na semifinále proti Italkám. "Ale já bych moc ráda byla v nominaci a doufám, že o tom vůbec nebudeme mluvit," řekla prý plzeňská rodačka zástupcům televize. "Ale kdyby...," začínala odpověď, kterou hráčka rychle utnula s jasnou vizí: "Ne, ne, já tam chci být."

Touha se naplnila, do fedcupového výběru se vešla. Kapitán Pála volal Hlaváčkové minulý týden na turnaj v Charlestonu. "Ozval se den před prvním kolem. Byla jsem nadšená a skoro z toho nemohla spát," řekla tenistka. Když prý viděla Pálovo číslo na displeji telefonu, nevěděla, jakou zprávu může čekat. Dvakrát už slyšela, že v týmu není. "Petr vždy volal a vysvětlil nominaci, ale tentokrát v můj prospěch," řekla.

Není důvod se bát

Z fedcupové premiéry strach nemá. A to může za nerozhodného stavu nastoupit k boji o vítězný bod. "Bát se není důvod. Jsme doma a atmosféra bude pozitivní. Tým je úplně super a moc, moc si přeju vyhrát," řekla Hlaváčková. "Jedeme pro postup do finále, a jak se to vyhraje, to je napsané ve hvězdách. Hlavní je výhra."

Hlaváčková pochází z rodiny vrchního sládka Plzeňského pivovaru, a tak není divu, že má ráda pivo. "Jo, jo, moc ráda, to máme doma asi v krvi," řekla. Stejně jako její starší sestra Jana začala studovat práva. "Ségra už je nesportující advokátkou a já jsem se dostala na pozici sportující studentky, která má půlku práv za sebou, ale mám přerušeno, takže bych se za právničku nemohla označit," řekla tenistka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..