Rubriky:

Tenis

Srbské tenistky chtějí zdolat Rusky a hrát poprvé finále Fed Cupu

20. dubna 2012 10:20 - Moskva

Předloni Srbové v čele s Novakem Djokovičem triumfovali v Davisově poháru a letos je touží napodobit ženy ve Fed Cupu. I proto se po roce v týmu znovu sešly bývalé světové jedničky Ana Ivanovičová a Jelena Jankovičová. Obě přijely na semifinále do Moskvy, kde se o víkendu pokusí porazit ruský výběr.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

"Jeden krok chybí od finále a třeba pak i od titulu, který bych jednou chtěla se svým jménem spojovat," řekla světová patnáctka Ivanovičová. "Už první semifinále je pro nás historické a finále by bylo nádherné," přidala osmnáctá hráčka světa Jankovičová.

Srbky v předešlých třech zápasech Rusko ani jednou neporazily. V roce 2010 právě Ivanovičová prohrála v Bělehradě obě dvouhry i rozhodující čtyřhru. "To už je dávno, čas pokročil," řekla.

S Ivanovičovou a Jankovičovou jsou v týmu Bojana Jovanovská a Aleksandra Kruničová. Ruský stratég Šamil Tarpiščev nemohl počítat se zraněnými Marií Šarapovovou a Věrou Zvonarevovou, a proto povolal Marii Kirilenkovou, Anastasii Pavjučenkovou, Světlanu Kuzněcovovou a Jelenu Vesninovou.

"Abych byla upřímná, nejsem úplně týmová hráčka. Nejraději hraju za sebe, reprezentovat zemi je náročné. Člověk se víc stresuje, protože se snaží za každou cenu uspět a nehraje úplně uvolněně," řekla 21. hráčka světa Kirilenková.

Rusky loni prohrály s Češkami

Rusky loni ve finále prohrály doma s českými tenistkami, které čeká v Ostravě semifinále proti Itálii, v rozhodující čtyřhře a přišly o dlouho trvající domácí neporazitelnost. "V každém koutě tady cítím velkou domácí podporu a věřím, že nám fanoušci pomohou vybojovat další finále, po kterém toužíme," řekla světová dvaadvacítka Pavljučenková.

Hrát se bude na antuce ve Sportovním paláci. Na povrch si srbský tým během týdne hodně stěžoval a Tarpiščev přiznal, že se při jeho přípravě udělaly chyby, a proto nebyl ideální. "Jsou v něm díry a není dobrý, ale snaží se ho upravit, aby na zápas vyhovoval," řekl kapitán Dejan Vranes. "Na kurt se ale neohlížíme, Ivanovičová a Jankovičová jsou skvělé a cílem je uspět," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..