Berdych - Federer 6:3, 5:7, 5:7Berdych měl v Madridu nakročeno k vítězství, Federer nakonec zápas otočil

Madrid

Vyhrál první set a k titulu v Madridu měl Tomáš Berdych nakročeno. Ale z vítězství se nakonec radoval někdejší světový hráč číslo jedna Roger Federer ze Švýcarska, který českého daviscupového reprezentanta porazil po setech 3:6, 7:5 a 7:5. Federer se díky zisku titulu z modré antuky dostane před Rafaela Nadala na druhé místo žebříčku.

Vítěz finále v Madrid Roger Federer (vpravo) a poražený Tomáš Berdych

Berdych prorazil hned první podání švýcarského tenisty a svůj servis si dokázal v první sadě uhlídat. Federera nepustil dokonce ani do jednoho brejkbolu a úvodní set vyhrál 6:3.

Podobný kousek se naopak podařil Federerovi ve druhém dějství a Švýcar se brzy ujal vedení 3:0. Berdychovi se podařilo získat soupeřovo podání za stavu 3:5, ale Federerovi se podařilo Berdychův servis prorazit ještě jednou - za stavu 5:6 - a získal druhý set pro sebe.

Obdobný průběh jako druhý set měl i set třetí. Federer sebral Čechovi podání a za stavu 5:4 se chystal zápas ukončit při svém podání. Rodák z Valašského Meziříčí však dokázal radost Federerovi překazit. Ale jak se později ukázalo, porážku pouze oddálil. Za stavu 5:6 sice odvrátil tři mečboly v řadě, vzápětí už ale Federer dotáhl zápas do vítězného konce.