Plíšková - Robsonová 4:6, 7:5, 6:4Karolína Plíšková si poprvé zahraje v hlavní části French Open

Paříž

Karolína Plíšková zdolala v třetím kvalifikačním kole Roland Garros britskou tenistku Lauru Robsonovou a premiérově si zahraje French Open mezi dospělými. Doplnila Evu Birnerovou, která si postup zajistila dříve odpoledne, takže celkově v Paříži bude startovat devět Češek.

Karolína Plíšková

Dvacetiletá Plíšková o své místo v hlavním pavouku turnaje bojovala dvě a čtvrt hodiny. S o dva roky mladší rodačkou z Melbourne, která reprezentuje Británii, prohrála první set 4:6. Duel ale zvládla otočit a další dvě sady vyhrála 7:5 a 6:4.

Sedmadvacetiletá Birnerová na závěr kvalifikace porazila Polku Sandru Zaniewskou 6:4, 3:6, 6:4 a zahraje si v Paříži celkově pošesté a poprvé od roku 2007. Jejím maximem je druhé kolo z roku 2005.

V kvalifikaci naopak ztroskotal Jan Hájek, který v třetím kole nestačil na Němce Mischu Zvereva a prohrál 2:6 a 4:6. V hlavní soutěži Roland Garros přitom v posledních dvou letech nechyběl. Český mužský tenis tak budou reprezentovat jen Tomáš Berdych, Radek Štěpánek a Lukáš Rosol.

Kvalifikace na grandslamový turnaj French Open:
Muži - 3. kolo:
Zverev (Něm.) - Hájek (19-ČR) 6:2, 6:4.
Ženy - 3. kolo:
Birnerová (6-ČR) - Zaniewská (Pol.) 6:4, 3:6, 6:4, Kar. Plíšková (11-ČR) - Robsonová (15-Brit.) 4:6, 7:5, 6:4.