Rubriky:

Tenis

VIDEO: Na Roland Garros pomáhají i draví ptáci. Odhánějí holubí vetřelce

3. června 2012 08:57 - Paříž

Ptačí pomocníky má letos organizační tým grandslamového tenisového turnaje French Open. Nad antukovými dvorci Rolanda Garrose bdí v těchto dnech osmero dravců, kteří mají za úkol odhánět místní holuby. Těch je v Paříži, včetně slavných kurtů u Porte d'Auteuil tolik, že by se mohli občas připlést do některé z výměn či jinak narušit koncentraci hráčů. Navíc donedávna rozsáhlý areál řádně znečišťovali.

"Chceme holuby odehnat, ne je zabíjet," uvedl sokolník Ludwig Verschatse, který má ptačí tenisovou ochranku na povel. "Hnízdilo tady zhruba 30 holubů, ale když jsme se tu objevili, tak zmizeli. Musíme tu ale zůstat po celý turnaj, protože holubi jsou hloupí. Neumí předat takovou informaci ostatním," dodal belgický sokolník žijící ve Francii.

Jeho svěřenci budou pařížské kurty hlídat až do 10. června. Sokolníci je z bezpečnostních důvodů vypouštějí do vzduchu jen ráno a večer, mimo hrací program.

Sokoli a káňata se k odhánění jiných ptáků běžně používají v okolí letišť, neboť střet letadla s ptákem při odletu či přistání by mohl mít fatální následky. Občas vycvičení draví ptáci chrání i některé památky, které by holubi mohli poškodit svými výkaly.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..