Rubriky:

Tenis

Živě

VIDEO: Na Roland Garros pomáhají i draví ptáci. Odhánějí holubí vetřelce

3. června 2012 08:57 - Paříž

Ptačí pomocníky má letos organizační tým grandslamového tenisového turnaje French Open. Nad antukovými dvorci Rolanda Garrose bdí v těchto dnech osmero dravců, kteří mají za úkol odhánět místní holuby. Těch je v Paříži, včetně slavných kurtů u Porte d'Auteuil tolik, že by se mohli občas připlést do některé z výměn či jinak narušit koncentraci hráčů. Navíc donedávna rozsáhlý areál řádně znečišťovali.

"Chceme holuby odehnat, ne je zabíjet," uvedl sokolník Ludwig Verschatse, který má ptačí tenisovou ochranku na povel. "Hnízdilo tady zhruba 30 holubů, ale když jsme se tu objevili, tak zmizeli. Musíme tu ale zůstat po celý turnaj, protože holubi jsou hloupí. Neumí předat takovou informaci ostatním," dodal belgický sokolník žijící ve Francii.

Jeho svěřenci budou pařížské kurty hlídat až do 10. června. Sokolníci je z bezpečnostních důvodů vypouštějí do vzduchu jen ráno a večer, mimo hrací program.

Sokoli a káňata se k odhánění jiných ptáků běžně používají v okolí letišť, neboť střet letadla s ptákem při odletu či přistání by mohl mít fatální následky. Občas vycvičení draví ptáci chrání i některé památky, které by holubi mohli poškodit svými výkaly.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..