Rubriky:

Tenis

Hájek - Štěpánek 6:2, 6:1

Hájek si překvapivě snadno poradil se Štěpánkem a postoupil v Prostějově do finále

8. června 2012 13:00 - Prostějov

Jan Hájek postoupil do finále prostějovského challengeru, když překvapivě snadno zdolal ve dvou setech za pouhých 69 minut druhého nasazeného, svého kamaráda Radka Štěpánka 6:2, 6:1 a uchoval si tak naději na již čtvrtý triumf na tomto turnaji. Ve finále se střetne s Němcem Mayerem

 

Petr Horník, Právo

„Dnes to bylo ještě lepší než včera. Zase se mi sešlo úplně všechno, ale nestál proti mě Gabašvili z druhé světové stovky, ale sedmadvacátý hráč žebříčku ATP. Do utkání jsem šel s obrovským odhodláním, plně soustředěný s tím, že se pokusím sbírat míček od míčku. Vyšly mi začátky obou setů, když jsem vyhrál pár těžkých gamů a to ho trochu vykolejilo. Tak snadné, jak vypadá výsledek, to však nebylo. Pro Radka je to až příliš kruté. Vyhrál jsem ale zaslouženě. Základ byl na returnu. Ten mi vycházel a on nemohl hrát svoji hru," prohlásil Hájek s tím, že nyní mu zbývá už jen poslední krok.

Chci tady vyhrát počtvrté a doufám, že se mi to podaří. Chce to dobře se najíst, vyspat a hurá na finále. Jsem spokojený, šťastný a zároveň již spřádám myšlenky na zítra," dodal Hájek, který se ve finále utká s turnajovou trojkou Němcem Florianem Mayerem, který po boji vyřadil ve dvou setech Poláka Janowicze 7:5, 7:5.

Štěpánek, byť v Prostějově chtěl vyhrát potřetí a dotáhnout se v počtu výher právě na Hájka, z porážky vědu nedělal. „Rozhodly nevynucené chyby. Chtěl jsem hrát agresivně, ale nešel mi servis. Honza navíc výborně bránil a tak jsem nemohl rozvinout svou hru," tvrdil Štěpánek, jenž se nyní přesune do německého Halle, kde zahájí travnatou část sezóny.„Prostějovský turnaj mi pomohl získat kondici a vrátit se zpět do herního rytmu. Doufám, že v příštích týdnech to zúročím a přijdou dobré výsledky. Tráva mému stylu – servis, volej, kreativita, více sedí. Musím ale zapracovat na servisu, s nímž jsem se tady trápil, neboť ten je na trávě nesmírně důležitý," dodal Štěpánek.

Tenisový challenger mužů UniCredit Czech Open v Prostějově (dotace 106.500 eur, antuka):
Dvouhra - semifinále:
Hájek (ČR) - Štěpánek (2-ČR) 6:2, 6:1, Mayer (3-Něm.) - Janowicz (Pol.) 7:5, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Cheng-Peng Hsieh, Hsin-Han Lee (Tchaj-wan) - Ebelthite, Peers (Austr.) 7:5, 7:5.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..