Rubriky:

Tenis

Hájek - Mayer 6:7, 6:3, 6:7

Hájek čtvrtý titul v Prostějově nezískal

9. června 2012 13:52 - Prostějov

Německý tenista Florian Mayer se stal vítězem prostějovského challengeru poté, co ve finále po obrovské bitvě za dvě a půl hodiny zdolal ve třech setech trojnásobného vítěze Unicredit Czech Open Jana Hájka 7:6, 3:6 a 7:6.

 

Luděk Peřina, ČTK

První set byl jako na houpačce. Hájek vedl 3:0 a 5:3, ale nakonec sadu prohrál. Druhé dějství začal lépe Němec, od stavu 3:2 však už dominoval Hájek. Drama pokračovalo i v závěrečném setu. Za stavu 5:6 Hájek odvrátil dva mečboly a vynutil si tie-break. Ten ale nezvládl a tak se mu po triumfech v telech 2006, 2009 a 2010 sen o čtvrtém titulu na zdejším turnaji rozplynul.

„Prohrát ve dvou tie-breacích mrzí. Na kurtě jsem však nechal všechno, jsem vyždímaný, ale mám čisté svědomí, protože jsem pro úspěch udělal maximum. Diváci viděli jedno z nejlepších finále, které se tady kdy hrálo. Oba jsme hráli na hranici svých možností. Ukázalo se však, že Mayer je lepší hráč," přiznal zklamaný Hájek, 128. hráč světa.

Mayer naopak zářil spokojeností: „Přijel jsem sem zklamaný z brzkého vyřazení v Paříži. Hrál jsem však tady skvěle a jsem rád, že jsem to dotáhl až k turnajovému vítězství. Věřím, že forma mi vydrží i v dalších týdnech a dál teď budu sbírat úspěchy. Samotný zápas s Hájkem byl nesmírně vyrovnaný. Rozhodly ho tie-breaky, v nichž jsem hrál fantasticky, prakticky bez jediné chyby a nedal soupeři žádnou šanci," pochvaloval si vítěz.

Hájek se chystá v příštím týdnu na challenger v Košicích. Pak si dá volno a následně bude hrát další antukové turnaje v Evropě. Na trávu se nechystá. "Nedostal jsem se do hlavního turnaje ve Wimbledonu a kvůli kvalifikaci nechci překopávat svůj program. Mám problémy se zády, chci se dobře připravit na US Open," prohlásil Hájek.

Tenisový challenger mužů UniCredit Czech Open v Prostějově (dotace 106 500 eur, antuka):
Dvouhra, finále:
Mayer (3-Něm.) - Hájek (ČR) 7:6 (7:1), 3:6, 7:6 (7:3).
Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..