Cornetová - Wickmayerová 7:5, 7:6Cornetová vyhrála po čtyřech letech tenisový turnaj WTA

Francouzská tenistka Alizé Cornetová vyhrála turnaj v Bad Gasteinu a dočkala se po čtyřech letech druhého titulu na okruhu WTA. Někdejší jedenáctá hráčka světového žebříčku porazila ve finále na rakouské antuce druhou nasazenou Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 7:5 a 7:6.

Finále bylo soubojem dvou dvaadvacetiletých tenistek, které před pár lety strmě letěly žebříčkem vzhůru. Cornetová byla světovou jedenáctkou v roce 2009, Wickmayerová o příčku horší o rok později.

Nyní je Francouzka v osmé desítce a dočkala se druhého triumfu po Budapešti v roce 2008. Belgičanka figuruje v žebříčku WTA ve čtvrté desítce.

Tenisový turnaj žen v Bad Gasteinu
Dvouhra - finále: Cornetová (7-Fr.) - Wickmayerová (2-Belg.) 7:5, 7:6 (7:1).
Čtyřhra - finále: Craybasová, Görgesová (4-USA/Něm.) - Grönefeldová, Martičová (1-Něm./Chorv.) 6:7 (4:7), 6:4, 11:9.