Rubriky:

Tenis

Tohle se elitě nestane. Ale chci se vrátit silnější, tvrdí Berdych po fiasku ve Wimbledonu

26. června 2012 08:06 - Londýn

Podle svých slov odehrál solidní zápas, přesto mu soupeř víceméně nedal žádnou šanci. Šestý nasazený Tomáš Berdych se s wimbledonským grandslamem překvapivě rozloučil už v prvním kole, když jej Lotyš Gulbis porazil ve třech tie-breacích. Rodák z Valašského Meziříčí přiznává, že hráče z elitní špičky podobné výpadky nepotkávají. Proto se chce nyní vrhnout do tréninku, aby se vrátil silnější.

 

Dylan Martinez , Reuters

"Jsme v půlce sezóny a ještě je hodně před námi. Teď musím začít zase dřít a doufám, že se vrátím silnější, než jsem byl v první půlce roku," řekl Berdych. "Člověk musí umět reagovat na situaci. I na zlých zkušenostech se musí dát najít něco aspoň trochu pozitivního, udělat věci správně a využít to co nejefektivněji," prohlásil.

Šestý nasazený Berdych byl proti 87. hráči světa Gulbisovi jasným favoritem. Lotyš před cestou do Londýna třikrát prohrál v 1. kole, naposledy vyhrál zápas začátkem května na challengeru v Itálii, ale proti Berdychovi ukázal, co v něm dřímá.

"Nehraje se na krásu, ani na statistiku. Hraje se na poslední balon a ten vyhrál on," řekl Berdych. "Snažil jsem se dělat vše pro to, abych to mohl zvrátit, ale on to měl pevně v rukou od začátku do konce. Těžko bych hledal moment, kdy bych si řekl: jo, teď to může jít. A ne abych visel za ním a držel se co nejvyrovnaněji," komentoval prohru s Lotyšem, kterému začátkem loňského roku patřila 21. pozice v žebříčku ATP.

Berdych: Nedal mi víceméně žádnou šanci

Český hráč měl více vítězných míčů než chyb, ale Gulbis především výborně podával - nastřílel 30 es a dohromady měl 62 vítězných míčů. "On není hráč, který by tohle předváděl standardně, ale tentokrát to předvedl a nedal mi víceméně žádnou šanci. Odehrál jsem solidní zápas, ale nebylo to dost," řekl Berdych.

Šestadvacetiletý Berdych drží ne úplně příjemnou tradici. Od roku 2007 prohrál na grandslamu vždy jednou v prvním kole. Dobře si uvědomuje, že to může být fakt, který ho brzdí v cestě do vyšších sfér žebříčku, v kterém je dva roky v desítce.

"To se jiným (elitním) hráčům prostě nestane. Pokud se chci zamýšlet nad tím, že bych se přiblížil k pátému místu, možná i líp, kde jsem nebyl, tak to pak s takovýmhle zápasem nejde," řekl sedmý hráč světa. Jeho maximem v žebříčku je dosud šesté místo.

Vynechá turnaj v Bastadu?

Berdych přitom letos prožíval povedenou sezónu. S Kvitovou vyhráli Hopmanův pohár, na Australian Open byl ve čtvrtfinále, vyhrál turnaj v Montpellier, zahrál si finále na antuce v Madridu a na nedávném French Open postoupil do osmifinále.

V plánu měl Berdych po Wimbledonu turnaj v Bastadu, ale už před cestou do Londýna naznačoval, že ho možná vynechá. Pak už přijdou olympijské hry a návrat do areálu ve Wimbledonu, kde může Berdych útočit na medaili.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..