Rubriky:

Tenis

Už nemůžu zavřít oči a pálit to tam jako loni, tvrdí Kvitová po vyřazení ve čtvrtfinále Wimbledonu

3. července 2012 19:26 - Londýn

Tenistka Petra Kvitová odehrála ve Wimbledonu patrně nejlepší zápas, přesto se s trávou loučí. V úterním čtvrtfinále prohrála s výborně podávající Američankou Serenou Williamsovou. Zklamání se pokusí zahnat odpočinkem doma, tréninkem a pak se do Londýna vrátí na olympiádu.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

"Jsem smutná. Musím říct, že jsem nehrála špatně, odehrála jsem dobrý zápas, ale bohužel na druhé straně byla holka, která hrála lépe," komentovala Kvitová prohru 3:6, 5:7 pod zataženou střechou centrkurtu. "Těžko se to popisuje. Nemůžu být úplně naštvaná po tom, co jsem předvedla za výkon. Pocity jsou takové smíšené."

On-line ze zápasu S. Williamsová - Kvitová

Američanka ji drtila servisem

Největší rozdíl mezi Kvitovou a čtyřnásobnou wimbledonskou vítězkou Williamsovou byl v podání. Američanka nastřílela 13 es a v první sadě ztratila při svém servisu pouhých šest výměn. "Věděla jsem, že to takhle bude vypadat. Škoda, že mi tam return možná někdy nespadl, ale na to se nehraje," řekla Kvitová.

Williamsovou označila za největší favoritku na letošní titul, ale nemyslela si, že je k neporažení. "Je taky jen člověk, ale faktem je, že je velkou šampiónkou. Ví, co a kdy zahrát, a těžko se v takové formě poráží. Myslím, že vyhraje," řekla Kvitová.

Kvitová hrála v sezóně dvakrát grandslamové semifinále (Australian Open, French Open), ve Wimbledonu skončila jakožto obhájkyně titulu o kolo dříve. "Co se týká grandslamů, tak to není potěšující, ale když to vezmu jako celou sezónu, tak po těch trablích, co jsem měla, se sezóna nevyvíjí tak špatně, to bych kecala," řekla.

Cítí i tréninkový výpadek

Tréninkový výpadek před sezónou i během ní na sobě fulnecká rodačka cítí. "Neměli jsme tolik času něco zlepšit," řekla a poukázala na fakt, že se od loňska vše změnilo. "Už nemůžu hrát jako loňská holka, co zavřela oči, pálila to tam a nekoukala na první nebo druhé kolo. Já jsem se změnila jako hráčka, ty ostatní mě více znají a vědí, co na mě platí. Ženský tenis je teď hodně otevřený," řekla Kvitová.

V žebříčku opustí čtvrté místo a klesne nejhůře na sedmé. Pořadí dvouhry WTA ale podle svého zvyku nestudovala. "Desítka je dobrá, ne? Ale tohle neřeším. Navíc mám v létě turnaje, kde jsem nic moc neuhrála, tak uvidíme," řekla.

Z Wimbledonu odletí Kvitová domů. Po tlaku v Londýně se těšila na klid, na rodiče. "To mi docela chybí. Sezóna je nabitá, dlouho jsem nebyla ve Fulneku, takže se těším až si odpočinu, abych mohla zase vlítnout na tenis," řekla.

Doufala, že si rychle vyčistí hlavu, protože další vrchol sezóny se blíží. Už 27. července začne olympiáda a hned o den později i tenisový turnaj na trávě v All England Clubu. "Teď bude olympiáda, to je hlavní cíl," řekla Kvitová. "Naberu síly, vyléčím bolístky a vrátím se. Můžu tady hrát zase dobře," dodala.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Wimbledon 2012 - dvouhra žen

 • Čtvrtfinále

 • 03.07.12      13:00
  Německo Sabine Lisická Německo Angelique Kerberová
  3:6; 7:6; 5:7
 • 03.07.12      13:00
  Polsko Agnieszka Radwaňská Ruská federace Maria Kirilenková
  7:5; 4:6; 7:5
 • 03.07.12      13:00
  Spojené státy Serena Williamsová Česká republika Petra Kvitová
  6:3; 7:5
 • 03.07.12      13:00
  Rakousko Tamira Paszeková Bělorusko Victoria Azarenková
  3:6; 6:7
 • Semifinále

 • 05.07.12      14:00
  Německo Angelique Kerberová Polsko Agnieszka Radwaňská
  3:6; 4:6
 • 05.07.12      16:00
  Spojené státy Serena Williamsová Bělorusko Victoria Azarenková
  6:3; 7:6
 • Finále

 • 07.07.12      15:00
  Polsko Agnieszka Radwaňská Spojené státy Serena Williamsová
  1:6; 7:5; 2:6

Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
 • Fed Cup 2018
 • Davis Cup 2018
 • AO - dvouhra mužů
 • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..