Tenis

Česká tenistka Záhlavová-Strýcová si v Palermu zahraje první letošní finále

14. července 2012 20:42 - Palermo

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Palermu otočila semifinálový zápas s Britkou Laurou Robsonovou. Po vítězství 2:6, 7:5, 6:2 si v neděli zahraje své první letošní finále ve dvouhře na okruhu WTA. Její soupeřkou bude nasazená jednička, domácí Erraniová, která vyřadila Erraniová Rumunku Beguovou.

Sebastien Pirlet, Právo

První vzájemný duel obou hráček rozehrála lépe osmnáctiletá rodačka z Melbourne, v první sadě získala hned třikrát podání české turnajové osmičky a zvítězila 6:2.

V hodinu a čtvrt dlouhém druhém setu sice šestadvacetiletá Češka nepotvrdila vedení 5:4 a přišla o podání, vzápětí ale soupeřce brejk oplatila a vyhrála 7:5. Závěrečný set byl již plně v režii Záhlavové-Strýcové, která se dostala až do vedení 5:1 a nakonec zvítězila 6:2.

Ve dvouhře si Záhlavová-Strýcová zahraje třetí finále v kariéře a změní svou dosavadní padesátiprocentní úspěšnost. Jediný titul získala loni v září v Québeku. Její soupeřkou bude vítězka druhého semifinále mezi první nasazenou Italkou Sarou Erraniovou, vítězkou turnaje z roku 2008, a Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou.

Rodačka z Plzně má v Palermu patent na dlouhá utkání. Od druhého kola vyhrála všechny duely ve třech setech a celkově na kurtech při svých střetnutích ve dvouhře strávila už 11 hodin a tři minuty..