Rubriky:

Tenis

Capriatiová a Kuerten byli uvedeni do tenisové Síně slávy

15. července 2012 11:35 - Newport

Trojnásobní grandslamoví vítězové Jennifer Capriatiová a Gustavo Kuerten byli v americkém Newportu uvedeni do tenisové Síně slávy. Pocty se dočkal i vítěz US Open z roku 1975 Manuel Orantes, tenisový funkcionář Mike Davies a posmrtně vozíčkářský šampión Randy Snow.

 

Jessica Rinaldi, Reuters

Šestatřicetiletá Američanka Capriatiová vedle grandslamových Australian Open (2001 a 2002) a French Open (2001) vyhrála dalších 11 turnajů, získala i olympijské zlato v Barceloně 1992. V necelých 15 letech se stala nejmladší hráčkou v elitní desítce světového žebříčku.

Během kariéry zažila i několik pádů. V letech 1993 a 1994 byla zatčena za držení marihuany a krádež v obchodě. Léčila se také ze závislosti na drogách. "To byla ale cesta. Dokázala jsem překonat nepřízeň osudu, vyhrát olympiádu i grandslamy a teď stojím tady. Nikdy bych nečekala, že se toho dočkám," řekla se slzami v očích.

Kuerten byl oceněn tradičně před závěrem travnatého turnaje v Newportu, jeho doménou byla ale antuka, což ukázal hlavně třemi triumfy na Roland Garros. "Je to asi povrch, kde si toho nejvíc vytrpíte. Strávíte tam hodně času a musíte využít každou zbraň, kterou máte, bojovat jako válečník," líčil Brazilec, který byl 43 týdnů světovou jedničkou.

Vítěz 17 turnajů ATP si zavtipkoval na svůj účet, že byl oceněn právě s Capriatiovou. "Jennifer, nechci porovnávat naše kariéry, protože to by si pak (v Síni slávy) dvakrát rozmysleli to, že mě pozvali," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..