Rubriky:

Tenis

Cetkovská doufá, že zranění kotníku nebude vážné

30. července 2012 16:44 - Londýn

Podvrtnutý kotník ukončil premiéru tenistky Petry Cetkovské na olympijských hrách. Česká hráčka podklouzla za základní čarou a zápas s favorizovanou Němkou Angelique Kerberovou vzdala za stavu 1:6 a 0:3. Utkání mezi profesionálkami nedohrála poprvé v kariéře.

 

Suzane Plunkett, Reuters

Cetkovská mívala s kotníky v minulosti hodně starostí, proto se při bolesti lekla. "Proboha, už zase. Nééé," blesklo jí hlavou. "Vím, kolik to dá práce, dostat se zpátky. Nemělo by to být nic vážného. Není to výron, " doufala tenistka.

V posledních týdnech se necítila úplně nejlépe. Po Wimbledonu měla špatné pravé koleno. "Potom jsem si v tréninku poranila chodidlo," řekla a doplnila, že dva dny před zápasem ji začalo pro změnu píchat v levém koleně. "Sype se to ze všech stran."

Ke zranění v utkání s letošní semifinalistkou Wimbledonu Kerberovou mohla přispět i kluzká tráva, která nestačila po grandslamovém turnaji zesílit. "Při Wimbledonu to klouže trošku, ale teď na olympiádě jsem se bála změnit směr, musela jsem se soustředit, abych se pořádně zapřela," řekla Cetkovská.

Svoji účast na olympiádě si Cetkovská i přes nevydařený turnaj užila. "Třeba zahájení bylo fantastický a být součástí tady toho společenství je důležité," řekla a byla i ráda, že bydlela v olympijské vesnici. "Když v ní nejste, nejste na olympiádě. Teprve tam na vás dýchne ta pravá atmosféra. Scházíte se s lidmi z celého světa, ze Srí Lanky, z malých ostrůvků, o kterých jsem nikdy neslyšela," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..