Novák v Paříži nestačil na Južného

Jen Radek Štěpánek už bude hájit čest českého tenisu na turnaji v Paříži. Čerstvý vítěz turnaje v Basileji Jiří Novák totiž ve druhém kole nestačil na Michaila Južného z Ruska a vypadl. Šestnáctý nasazený Novák měl v prvním kole volný los a ve svém úvodním zápase dvouhry v hale Bercy prohrál s Južným po setech 3:6 a 5:7.

Radek Štěpánek postoupil v Paříži již do třetího kola, když si poradil s Victorem Haneskem. Rumunského hráče v prvním vzájemném zápase na okruhu ATP porazil hladce 6:4 a 6:1. Sedmý nasazený Gaston Gaudio už z turnaje vypadl, vítěz letošního French Open podlehl Felicianu Lopezovi ze Španělska.

Na turnaji v Quebeku hned v prvním kole vypadla třetí nasazená Mashona Washingtonová. Americká tenistka nestačila na Bulharku Sesil Karatančevovou, hráčce postoupivší z kvalifikace podlehla hladce 6:0 a 6:2. Vypadla i turnajová osmička Samantha Stosurová z Austrálie, nad jejíž síly byla Ruska Alina Židkovová.

Na turnaji ve Philadelphii zatím nasazené tenistky nezaváhaly. V úterních zápasech prvního kola vyhrály pátá nasazená Venus Williamsová ze Spojených států i turnajová sedmička Naděžda Petrovová z Ruska.

PAŘÍŽ
Dvouhra - 2. kolo:
Štěpánek (ČR) - Hanescu (Rum.) 6:4, 6:1, Južnyj (Rus.) - Novák (16-ČR) 6:3, 7:5, F. Lopez (Šp.) - Gaudio (7-Arg.) 7:5, 3:6, 6:1, Saulnier (Fr.) - Hrbatý (12-SR) 7:6 (7:4), 6:2, Spadea (17- USA) - Davyděnko (Rus.) 7:6 (7:4), 6:0, Caňas (13-Arg.) - Tsonga (Fr.) 6:1, 6:3.
QUEBEC
Dvouhra - 1. kolo:
Karatančevová (Bul.) - Washingtonová (3-USA) 6:0, 6:2, Židkovová (Rus.) - Stosurová (8-Austr.) 7:6 (7:2), 6:3, Suchá (SR) - Maroisová (Kan.) 6:0, 7:5, Perryová (USA) - Pelletierová (Kan.) 6:1, 6:4.
PHILADELPHIA
V. Williamsová (5-USA) - Raymondová (USA) 6:2, 6:1, Petrovová (7-Rus.) - Panovová (Rus.) 6:2, 6:0.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200