České tenistky prohrály v semifinále MS čtrnáctek se Slovenskem

Prostějov

Mladé české tenistky prohrály v semifinále mistrovství světa do 14 let se Slovenskem 0:3. V zápase o třetí místo narazí na Německo, které podlehlo Velké Británii 1:2. Prvního vítězství v turnaji se dočkali čeští mladíci, kteří ve skupině o 13.-16. místo porazili Jihoafrickou republiku 3:0.

I když české tenistky nezískaly ani bod, všechny tři zápasy byly vyrovnané. Marie Bouzková v prvním duelu podlehla Tereze Mihalíkové až ve třetím setu 3:6. Tereza Kolářová kladla tuhý odpor Viktórii Kužmové. V prvním setu prohrála po bitvě až v tie-breaku 7:9.

V soutěži chlapců v repríze loňského finále obhájce titulu Korea v zdolala Japonsko 3:0 a v sobotním finále narazí na USA.

Mistrovství světa tenisových družstev do 14 let v Prostějově:
Chlapci:
Semifinále: USA - Brazílie 3:0, Korea - Japonsko 3:0.
O 13.-16. místo: ČR - JAR 3:0 (Rikl - Badenhorst 6:3, 6:3, Ricci - Jordaan 6:3, 4:6, 6:4, Ricci, Rikl - Badenhorst, Lessing 6:4, 6:4).
Dívky:
Semifinále: Slovensko - ČR 3:0 (Miháliková - Bouzková 6:3, 5:7, 6:3, Kuzmová - Kolářová 7:6 (9:7), 6:4, Kuzmová, Miháliková - Cíchová, Kolářová 0:6, 6:4, 6:2), Velká Británie - Německo 2:1.