Rubriky:

Tenis

Favoritkou US Open je Serena, já ne, odmítá našláplá Kvitová

26. srpna 2012 19:20 - Praha/New York

Dva turnajové triumfy během dvou týdnů, navíc i vítězství v sérii US Open Series a newyorský grandslam za dveřmi. Petra Kvitová přesto roli favoritky turnaje, do nějž vstoupí v pondělí proti slovince Hercogové, nepřijímá. "Vyhrát Montreal a New Haven je fajn, ale až po US Open si můžeme říct, jestli jsem opravdu v laufu," tvrdí dvaadvacetiletá česká tenistka.

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Čím to, že už pro vás turnaje v Americe nejsou tak zakleté?
Ovlivňuje to víc faktorů. Po té travnaté části sezóny, kde jsem měla hodně co obhajovat a tlak byl velký, tak jsem se uvolnila. Začala přemýšlet jen nad tenisem. I to počasí je tu teď pro mě lepší, než bývalo. Není tu moc velká vlhkost a taky jsem hrála dost nočních zápasů.

Dá se vaše současná fazóna přirovnat k formě, kterou jste měla loni kolem Turnaje mistryň?
Úplně stejné to to není. Přece jen, před rokem jsme víc vyhrávala v hale. Teď je to samozřejmě super, ale teprve přichází US Open, a pak si můžeme povykládat jestli jsem v nějakém laufu.

Je vaše současná forma výhodou, nebo jste si i trochu zavařila?
Trošku od každého. Neobhajuji teď žádné body z loňska, ale díky dvěma turnajům, co jsem vyhrála jsou ta čekávání větší, než kdybych hrála všude 3. kolo. Spíš ale vnímám to první. Chci hrát bez tlaku a uvolněně

V čem je nejtěžší udržet si fazónu i pro grandslam?
V hlavě mám, že to zvládnu. V sobotu skončil turnaj a v pondělí začíná nový, na to jsem zvyklá z loňska. Budu stoprocentně připravená. Sice se cítím unavenější, ale mám den, abych se dal do kupy. Půjdu si s koučem davidem Kotyzou zatrénovat, pak na masáž...

Jakou je Slovinka Hercogová soupeřkou pro první kolo?
Každá hráčka je dobrá a první kola bývají nervózní. Umí hrát dobře, ale umí i dost kazit... Každopádně má nepříjemný servis, z bekhendu hraje nepříjemný čop.

Cítíte se jako favoritka celého US Open?
To ne. Hráček je strašně moc, je to vyrovnané. Jestli někdo může být považován za favoritku, tak Serena Williamsová. Jinak v této chvíli asi už nikdo. Ani Azarenková, nebo Šarapovová.

Na Rusku byste mohla narazit už ve čtvrtfinále...
To vůbec nechci vědět, budu vás muset odnaučit, abyste mi tohle říkali. Já si radši dala telefon od ucha (směje se). Teď vím jen to, koho mám v prvním kole.

Dá se říct, kam v hierarchii grandslamových turnajů řadíte US Open?
Je to tu hektičtější. New York je rušné město, spousta lidí. Jezdí se asi déle na kurty. Ale náročnější než ostatní grandslamy US Open asi není.

Dosud jste tu ale jako svůj nejlepší výsledek uhrála „jen" osmifinále.
Taky teď věřím, že ho vylepším. Na druhou stranu: můžu si myslet cokoli, ale hráčka na druhé straně chce vyhrát taky.

Po olympiádě, která byla považována za váš neúspěch, byť jste postoupila do čtvrtfinále, jste něco ve své hře změnila?
Sama o tom nevím, ale myslím, že je to tím, jak jsem uvolněnější, nikde jsme neobhajovala žádné velké body. Začalo to Montrealem, dohodla jsem se s trenérem, že to absolvuju sama, budu si dělat věci, jak chci. No a pak David přijel a potrénovali jsme...

Neříkali jste si v legraci, že byste vás mohl koučovat celý rok takhle na dálku?
My si z toho děláme srandu, mně se bez něj docela daří. Takhle to ale nejde hrát celý rok, možná jednou dvakrát. David tomu rozumí, ví, co potřebuju zlepšit, umí mě naladit. Bez něj by to nešlo.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..