Rubriky:

Tenis

Stavbu střechy na US Open komplikuje i nestabilní podloží

27. srpna 2012 18:06 - New York

Americký grandslam US Open plánuje po vzoru Wimbledonu a Australian Open vybudovat střechu na centrálním dvorci, v současnosti však stavbu oddalují náročné podmínky. Podle výkonného ředitele amerického tenisového svazu (USTA) Gordona Smithe v současnosti neexistuje technologie, která by realizaci umožnila.

"Nemůžu říct, kdy se (střechy) dočkáme, můžu vám jedině říct, že její cena se vyšplhá na více než devítimístnou sumu," řekl před startem letošního ročníku Smith novinářům a připomněl, že ve Flushing Meadows se chystá přestavba Kurtu Louise Armstronga pro 10 tisíc diváků.

Zastřešení centrálního dvorce Arthura Ashe s 23.700 místy je na US Open každoročním tématem už proto, že poslední čtyři ročníky se kvůli dešti musely dohrávat až v pondělí. USTA kvůli tomu tratila, protože musela vracet americké televizi CBS část peněz za vysílací práva.

"Částka, o kterou jsme přišli z toho důvodu, že nemáme střechu, je nesrovnatelná s částkou, kterou bychom za střechu museli utratit," vysvětlil Smith.

Kvůli kombinaci těžké konstrukce stadionu a nestabilního podloží je prý nemožné, aby se masivní otevírací střecha připevnila přímo na stadion. Pořadatelé prý uvažovali o tom, že by centrální kurt obestavěli další budovou a na tu střechu umístili, to by ale neprošlo u města a státu.

"Byla by to monstrózní stavba. Ale jednoho dne se střechy dočkáme, jen zkrátka nejsme schopni říct kdy," řekl prezident USTA Jon Vegosen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..