Kvitová - Cornetová 6:4, 6:3Kvitová neztratila znovu ani set a je ve 3. kole US Open, postupuje i Šafářová

Česká tenistka Petra Kvitová porazila na US Open Alizé Cornetovou z Francie po setech 6:4 a 6:3 a postoupila do 3. kola posledního grandslamového turnaje sezóny. Do stejné fáze se ve Flushing Meadows probojovala také Lucie Šafářová, která ve třech setech zvítězila nad Aleksandrou Wozniakovou 6:3, 4:6 a 6:2. Vypadli naopak Lucie Hradecká, Kristýna Plíšková a Jan Hájek.

Tenistka Petra Kvitová během zápasu s Alizé Cornetovou z Francie

Zápas Kvitové s Cornetovou připomínal úvodní utkání Kvitové na US Open. Podobně jako ve střetnutí se Slovinkou Hercogovou se musela česká hráčka prát zejména o první set. V tom se totiž dostala Francouzka do vedení, když prorazila Kvitové podání. Páté nasazené Češce se ale povedl rebrejk a vzápětí prorazila podání padesáté hráčky světa podruhé a získala první set.

Druhá sada už byla pro Kvitovou snadnější. Brzy se ujala vedení 3:0, dovedla zápas do vítězného konce a postoupila do třetího kola, v němž se střetne s další Francouzkou Pauline Parmentierovou, která porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou. Kvitová se s Parmentierovou střetla ve své kariéře již dvakrát. A oba zápasy vyhrála.

Do třetího kola již postoupila také Lucie Šafářová, která v třísetovém utkání porazila Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou po setech 6:3, 4:6 a 6:2 a v další fázi turnaje ji čeká Naďa Petrovová.

Hradecká nepostoupila, končí i další dva Češi

Na turnaji naopak končí Lucie Hradecká, která nestačila na domácí Mallory Burdetteovou. Hradecká prohrála po setech 2:6 a 4:6 a ani tentokrát nepostoupila do třetího kola grandslamu. Ani přes první kolo neprošel Jan Hájek, který nestačil na domácího Briana Bakera, jemuž podlehl po setech 3:6, 4:6 a 2:6.

Po vypadnutí z dvouhry se Radek Štěpánek raduje alespoň z postupu do druhého kola čtyřhry. Společně s Indem Leandrem Paesem porazil česko-indický pár Němce Browna s Kasem dvakrát 6:3. Ve druhém kole jsou také finalistky olympijského turnaje a Wimbledonu Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které v 1. kole čtyřhry porazily maďarský pár Melinda Czinková, Agnes Szavayová po setech 6:2, 6:4.