Rubriky:

Tenis

Kvitové se za mořem daří. I díky novému inhalátoru

30. srpna 2012 16:36 - New York

Tenistce Petře Kvitové se podařilo zlomit prokletí na severoamerickém kontinentu i díky novému inhalátoru. Česká jednička, již trápí astma, to uvedla v rozhovoru pro deník The New York Times.

 

Mike Groll, ČTK/AP

V Severní Americe se Kvitové tradičně nedařilo. Pátá hráčka světa to připisuje zdejší vysoké vlhkosti vzduchu, kvůli níž se jí špatně dýchalo, což ji ovlivňovalo psychicky i fyziologicky. Například v Austrálii je podle ní také horko jako v USA, ale není tam tak vysoká vlhkost.

"A ten rozdíl je s mým astma znát. Nešlo však jen o astma, ale i o sebedůvěru," podotkla česká tenistka. Nyní se jí na severoamerickém kontinentu daří, vyhrála posledních 14 zápasů z 15, přičemž v srpnu vyhrála turnaje v Montrealu a New Havenu. Pomáhá jí přitom nový inhalátor, který během zápasů používá pod ručníkem, při změně stran, aby soupeřkám neukázala, že se zrovna necítí úplně fit.

The New York Times si také všímají, že Kvitová se oproti minulým létům výrazně zlepšila v angličtině, "i když její úsměv a nenucené chování se vždy obešly bez překladatele". Pomáhá jí v tom četba anglických dětských knih Žabákova dobrodružství a Tajná zahrada, které dostala od své manažerky pro styk s veřejností Katie Spellmanové.

Kvitová podle amerického deníku hraje jeden z nejúdernějších tenisů a její drtivý levoruký forhend je mezi ženami asi nejlepším úderem. "Někdy mě samotnou překvapí, jak dokážu umístit míček na kurt a jak rychle. Někdy ale mám s forhendem trochu problémy, zvláště když se moc bojím a mám z úderu obavy. Proto je to někdy jak na houpačce. Jsem ale ráda, že v posledních týdnech se mi dařilo," uvedla.

Kvitová na newyorském grandslamu ve středu porazila Francouzku Alizé Cornetovou a postoupila do 3. kola. Na US Open se zatím dostala nejdál v roce 2009, kdy vypadla ve čtvrtém kole.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..