Azarenková - Stosurová 6:1, 4:6, 7:6Běloruská světová jednička zdolala na tenisovém US Open obhájkyni titulu

Nerw York

Světová tenisová jednička Viktoria Azarenková porazila ve čtvrtfinále US Open obhájkyni titulu Samanthu Stosurovou z Austrálie v třísetovém dramatu 6:1, 4:6 a 7:6. Běloruska si poprvé v kariéře zahraje na newyorském grandslamu semifinále a zajistila si, že i po turnaji zůstane v čele žebříčku.

Běloruská tenistka Victoria Azarenková jásá po výhře nad Australankou Samanthou Stosurovou a postupu do semifinále US Open

Příští soupeřkou třiadvacetileté Azarenkové bude buď přemožitelka Petry Kvitové z osmifinále Marion Bartoliová z Francie, nebo Ruska Maria Šarapovová.

Vyrovnané utkání Azarenkové se Stosurovou trvalo dvě hodiny a 23 minut a Běloruska o svém postupu rozhodla až v tie-breaku třetího setu výhrou 7:5. "Obě jsme hrály skvěle a bojovaly do posledního míče. Fyzicky jsme na tom byly stejně a v závěru rozhodla hlava. Jsem ráda, že jsem to zvládla," řekla Azarenková.

V rozhodující sadě získala dvakrát podání soupeřky, ale vždy o výhodu brejku přišla. Za stavu 5:5 odvrátila svým prvním esem v utkání brejkbol a o vítězce musela rozhodnout až zkrácená hra. Do té Azarenková skvěle vstoupila, ale o vedení 4:0 záhy přišla. Od stavu 5:5 vyhrála poslední dvě výměny a postoupila.

Azarenková porazila Australanku již posedmé v kariéře. Malou útěchou pro Stosurovou je fakt, že Bělorusce alespoň poprvé v kariéře vzala set.

Další program na US Open narušil déšť.

Výsledky tenisového US Open:
Muži - čtyřhra, čtvrtfinále:
Granollers, M. López (6-Šp.) - Peya, Soares (15-Rak./Braz.) 6:3, 6:4.
Ženy - dvouhra, čtvrtfinále:
Azarenková (1-Běl.) - Stosurová (7-Austr.) 6:1, 4:6, 7:6 (7:5).
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Erraniová, Vinciová (2-It.) - Peschkeová, Görgesová (11-ČR/Něm.) 6:2, 7:6 (7:2).