R. Štěpánek poprvé ve finále turnaje ATP

PAŘÍŽ

Bezpočet prohraných čtvrtfinálových a několik semifinálových duelů měl až do sobotního semifinálového utkání turnaje v Paříži proti Bělorusovi Maxi Mirnému na svém kontě český tenista Radek Štěpánek. Na posledním letošním turnaji ATP série Masters Štěpánek smůlu prolomil a postoupil poprvé v kariéře do finále turnaje ATP ve dvouhře.

V pařížském finále bude český tenista bojovat o svůj první titul ve dvouhře s Rusem Maratem Safinem. Proti Mirnému sice ztratil první set 3:6. Ve druhé sadě však Bělorusa pěkně potrápil a ve zkrácené hře set získal 7:6. V rozhodujícím třetím setu již svému soupeři mnoho nedovolil a zvítězil 6:4.

Letošní vítěz prostějovského Challengeru potvrdil, že české tenisty zastihl závěr sezony ve skvělé formě a tři týdny před 26. narozeninami si postupem do finále nadělil předčasný dárek. Jiří Novák získal za uplynulý měsíc dva tituly, Tomáš Berdych přidal na konci září další.

Se Safinem má Štěpánek, majitel devíti deblových titulů, pozitivní bilanci. Jediné vzájemné utkání na letošním halovém turnaji v Moskvě v osmifinále vyhrál ve třech setech.