Rubriky:

Tenis

Argentina - Česko 1:2

Berdych se Štěpánkem přejeli ve čtyřhře Argentince a finále Davis Cupu mají nadosah

15. září 2012 17:22 - Buenos Aires
(Aktualizováno: 15. září 2012 20:20)

Druhý bod získali v sobotní čtyřhře Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kteří porazili v semifinále Davis Cupu argentinský pár Carlos Berlocq, Eduardo Schwank suverénně po setech 6:3, 6:4 a 6:3. Čeští reprezentanti se tak ujali vedení 2:1 na zápasy a k postupu do finále jim schází jediná výhra. Souboj vyvrcholí v neděli od 15:45 SEČ závěrečnými dvouhrami.

 

Marcos Brindicci, Reuters

Do zápasu nastoupili mimo nahlášených Iva Mináře s Lukášem Rosolem Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem,  kteří bojovali na kurtech už v pátek. Proti nim se postavili Carlos Berlocq a Eduardo Schwank. Český pár ve třetí hře při Berlocqově podání mohutně útočil na brejk. Sedmkrát se mu to nepodařilo, až při tom osmém skončil Berlocqův úder v síti. Českému páru se poté podařil ještě jeden brejk za stavu 5:3 a úvodní sadu tak získala pro sebe dvojice vedená nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem.

Druhou sadu nezačali čeští hráči dobře, hned o úvodní game přišli, když nedokázali ubránit Štěpánkův servis. Berdych se Štěpánkem si ale ztracené podání vzali zpět při Schwankově servisu a brzy se ujali vedení 4:1. Přesto měl set dramatickou zápletku. Za stavu 5:3 totiž Argentinci znovu vyzráli na podání rodáka z Karviné a snížili na 4:5. Čeští hráči si ale na oplátku dokázali poradit s podáním Schwanka, propracovali se k brejkbolu, který byl zároveň i setbolem, a Berdych zařídil kvalitním returnem a dobrou hrou u sítě vítězný balón.

Vstup do třetího setu se českým hráčům skvěle vydařil, brzy se ujali vedení 3:0 a rozesmutnili bývalého fotbalistu Diega Maradonu v hledišti. Ten byl mezi diváky i během pátečních dvouher. Domácí pár se snažil vykřesat naději v deváté hře při podání Berdycha, ale šestý hráč světového žebříčku ve dvouhře si podání uhlídal a Češi tak získali i třetí set pro sebe. Český pár vyhrál již jedenáctou čtyřhru v historii Davis Cupu.

Davis Cup, semifinále: 
Argentina - Česká republika 1:2
Berdych, Štěpánek - Berlocq, Schwank 6:3, 6:4, 6:3. on-line
oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..