Rubriky:

Tenis

Na finále Davis Cupu do Prahy. Nejlepší lístky na tři dny budou k mání za 8 tisíc

2. října 2012 11:51 - Praha
(Aktualizováno: 2. října 2012 14:52)

Rozhodnuto, podepsáno. Finále Davis Cupu se Španělskem se od 16. do 18. listopadu uskuteční podle předpokladů v pražské O2 Areně. Pořadatelé taneční party Transmission, jež se měla konat ve stejném termínu, nakonec ustoupili tenisu.

 

ČTK

„Praha bude prvním městem v historii, které bude pořádat současně finále Fed Cupu i Davis Cupu," prohlásil s potěšením Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která obě akce produkuje. „Dohodli jsme se na určité finanční kompenzaci. I ta firma cítila, že tlak je veliký. A pro ni samotnou by nebylo dobře, kdyby se tam pořádaly disco hrátky místo Davis Cupu " dodal Černošek.

TENISOVÝ PODZIM V O2 ARENĚ 
Exhibice Kvitová-Šarapovová 29. října
Ceny vstupenek 290/590 Kč
Finále Fed Cupu 3.-4. listopadu
Ceny víkendových vstupenek 990/1490/2990 Kč
Finále Davis Cupu 16.-18. listopadu
Ceny třídenních vstupenek 1990/3990/7990 Kč

Zatímco na fedcupové finále se dají nejlepší lístky na víkend pořídit za 2990 korun, na Davis Cup si budou muset fanoušci výrazně připlatit. Nejdražší třídenní vstupenka do 1. patra vyjde na 7990 korun... „Nechtěli jsme to přepálit, na druhou stranu je to jedna z mála šancí, jak na Davis Cupu vydělat. Když jsme hráli finále před třemi lety v Barceloně, tak jsme byli v minusu sedm miliónů," prozradil Černošek. „Na semifinále v Buenos Aires stály vstupenky stejně, jako byl průměrný argentinský měsíční plat. V Barceloně na finále 2009 stály nejhorší lístky 350 euro," porovnával majitel České sportovní.

Lendl už se na finále těší

Kapacita haly bude kolem 13 500 míst, do předprodeje, který má začít v týdnu od 22. října půjde okolo 10 tisíc vstupenek. „Rádi bychom využili na jedno z finále třeba i jinou halu, ale v Česku momentálně není jiná aréna, která by splňovala finálové podmínky od Mezinárodní tenisové federace," upozornil Černošek.

Vzhledem k tomu, že podzimní program v O2 Areně je hodně nabitý (KHL, extraliga, koncerty), budou pořadatelé stavět kurt nejprve pro Fed Cup, pak ho celý rozeberou a za týden postaví znovu. „Není to jednoduchá záležitost, ale bereme to jako fantastickou příležitost," tvrdil ředitel České sportovní Vladimír Šafařík.

Už teď je jasné, že na finále se přijede podívat i vítěz Davis Cupu z roku 1980 Ivan Lendl. „Těším se. Vidím určité paralely v tom, když jsme salátovou mísu vyhráli my. Moc bych to klukům přál," řekl Lendl, který se na skok objevil v Česku.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..