Berdych - Querrey 6:2, 6:7, 6:4Berdych porazil Querreyho a v Šanghaji je ve čtvrtfinále. Postupuje i Štěpánek

Šanghaj

Tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Šanghaji do čtvrtfinále. Český daviscupový reprezentant porazil Američana Sama Querreyho po setech 6:2, 6:7 a 6:4 a ve čtvrtfinále vyzve Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie. Úspěšný byl i Berdychův reprezentační kolega Radek Štěpánek, který ve třech setech porazil Američana Johna Isnera. Ve čtvrtfinále se utká se světovou trojkou Andym Murraym.

Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Šanghaji

Berdych v Šanghaji vypadl třikrát po sobě v osmifinále, ale tentokrát třetí kolo přešel. V utkání s tvrdě servírujícím Querreym, který dal v zápase 17 es, získal od stavu 2:2 v prvním setu pět her v řadě. Vyrovnaný druhý set ale ztratil v tie-breaku a o postupu rozhodl až ve třetím. V tom vzal soupeři první servis a výhodu brejku už udržel. Američana letos porazil už potřetí a celkově počtvrté v kariéře.

Na konto si Berdych připsal 52. výhru sezóny a jedna ho dělí od vyrovnání rekordu, který si vytvořil loni. Pokusí se o ni v pátek v duelu o postup do semifinále v Šanghaji, v kterém se střetne s Jo-Wilfriedem Tsongou z Francie.

Tsonga do čtvrtfinále postoupil po vítězství nad Markosem Baghdatisem z Kypru, jehož porazil 6:2 a 7:6.

Berdych se s Tsongou střetl ve své kariéře dvakrát. Oba duely se odehrály v loňském roce. Jednou se radoval Francouz, jednou český hráč.

Radek Štěpánek vítězstvím překvapil

Štěpánek nastupoval do zápasu proti dvanáctému hráči světa Isnerovi jako outsider, byť se mu v předchozích kláních dařilo.

Český hráč sice vyhrál první set, ale v tom druhém po tuhém boji padl v tiebreaku. V posledním setu už Štěpánek kraloval a Američana porazil. K celkovému vítězství mu hodně pomohlo, že téměř nechyboval. Neztratil ani jeden servis a soupeři povolil jediný brejkbol. Isnerovi nakonec nepomohlo ani sedmnáct es.

Český tenista tak vyrovnal herní bilanci ve střetnutích s Johnem Isnerem. Zatím se spolu utkali čtyřikrát a oba mají po dnešním souboji na kontě dvě vítězství.

Ve čtvrtfinále se Radek Štěpánek střetne se světovou trojkou Andym Murraym, který v osmifinále pohodlně porazil Ukrajince Doglopolova 6:2 a 6:2. Murray bude pochopitelně favorit.

Zápasy Tsonga - Berdych i Murray - Štěpánek budete moci v pátek sledovat v podrobných on-line reportážích.

Do čtvrtfinále i světová jednička

Do čtvrtfinále postoupil také Roger Federer, jenž v 3. kole porazil ve třech setech kolegu ze švýcarského daviscupového týmu Stanislase Wawrinku a bez ohledu na další výsledky zůstane po Šanghaji světovou jedničkou. V pondělí tak sedmnáctinásobný grandslamový vítěz načne jubilejní 300. týden v čele žebříčku.

Federer se rozjížděl pomaleji, první set prohrál 4:6 a poté si vynutil třetí sadu až díky vyhranému tie-breaku 7:4. V rozhodujícím setu se Wawrinka sesypal, uhrál pouze pět míčů a dostal od slavnějšího krajana "kanára".

Tenisový turnaj v Šanghaji - 3. kolo:
Berdych (4-ČR) - Querrey (USA) 6:2, 6:7 (3:7), 6:4
Štěpánek (ČR) - Isner (8-USA) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3
Tsonga (5-FR) - Baghdatis (Kypr) 6:2, 7:6 (7:2)
Murray (3-Brit) - Doglopolov (UKR) 6:2, 6:2
Federer (1-Švýc.) - Wawrinka (13-Švýc.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:0
Čilič (10-Chorv.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 6:1, 6:4
Haas (Něm.) - Tipsarevič (6-Srb.) 6:2, 6:1.
Čtyřhra - 2. kolo:
Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) - Berdych, Zimonjič (ČR/Srb.) 6:2, 7:6 (7:5)
Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - Anderson, Querrey (JAR/USA) 6:4, 6:4.
Matteková-Sandsová (USA) - Suárezová (Šp.) 6:3, 6:3
Beguová (Rum.) - Bertensová (Niz.) 6:4, 7:6 (9:7)
Martičová (Chorv.) - Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 6:2, 3:6, 6:0
Ivanovičová (2-Srb.) - Petkovicová (Něm.) 6:4, 6:3
Flipkensová (Belg.) - Burdetteová (USA) 4:6, 6:1, 7:5.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Grönefeldová, Peschkeová (1-Něm./ČR) - Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) 7:5, 7:6 (7:5)
Görgesová, Záhlavová-Strýcová (2-Něm./ČR) - Cirsteaová, Paszeková (Rum./Rak.) 6:1, 6:4.