Rubriky:

Tenis

Ponorková nemoc u nás nehrozí, tvrdí Hradecká o deblové partnerce Hlaváčkové

22. října 2012 09:54 - Praha

Dvě grandslamová finále, k tomu stříbro z olympiády. Deblový pár H+H si zaslouženě vybojoval účast na Turnaji mistryň a Lucie Hradecká věří, že je s Andreou Hlaváčkovou neopustí štěstí ani v Istanbulu. "Hrozně záleží na jednom zápasu a ten je potřeba zvládnout," říká Hradecká.

 

Petr Horník, Právo

Forma před Turnajem mistryň je soudě podle výsledků z Lucemburku slušná, ne?

S Andreou jsme se chtěly hlavně pořádně rozehrát a taky natrénovat nějaké super tie-breaky, což se nám před Masters podařilo skvěle.

Berete účast v Istanbulu jako bonbónek, nebo to bude pro vás vyvrcholení sezóny?

Kdyby mi na začátku roku někdo řekl, že budeme v deblovém žebříčku sezóny druhé, tak bych to asi brala jako odměnu, ale my tam jedeme zabojovat.

Který z těch patnácti turnajů, jež jste spolu letos odehrály, byl pro vás pocitově nejlepší?

To je úplně jasné. Prostě Londýn. Wimbledon i olympiáda.

Když spolu trávíte vlastně třetinu roku, jak se vyhýbáte ponorkové nemoci?

Tu jsme nikdy neřešily. My spolu na turnajích vlastně ani nejsme na pokoji. Andrea někdy bydlívá se svým přítelem (Hlaváčková chodí s Italem Fabriziem Sestinim, který je tour manažerem ATP - pozn. red.). Jsme tak zvyklé a nemáme si vlastně ani kdy lézt na nervy. To nehrozí.

Patnáct turnajů H+H 
Auckland vítězství
280 bodů 5500 dolarů
Australian Open semifinále
900 bodů 59 693 dolarů
Midland (ITF) vítězství
140 bodů 2787 dolarů
Memphis vítězství
280 bodů 5500 dolarů
Indian Wells semifinále
450 bodů 27 500 dolarů
Miami 1. kolo
5 bodů 3000 dolarů
Charleston čtvrtfinále
120 bodů 2500 dolarů
Madrid 2. kolo
5 bodů 6565 dolarů
French Open semifinále
900 bodů 57 423 dolarů
Wimbledon finále
1400 bodů 101 006 dolarů
Olympiáda 2. místo
0 bodů 0 dolarů
Cincinnati vítězství
900 bodů 55 000 dolarů
New Haven finále
320 bodů 8800 dolarů
US Open finále
1400 bodů 102 682 dolarů
Lucemburk vítězství
280 bodů 11 000 dolarů
Celková bilance 
7380 bodů 448 956 dolarů

Vy sama nebudete mít v Istanbulu širší doprovod?

Jedu jen s trenérem. Rodiče se byli podívat na US Open, kde si to určitě užili. Na Masters ale strašně záleží na jednom zápase. Chceme se soustředit a mít taky trochu klidu. Naši si to pak vynahradí při finále Fed Cupu v Praze.

Promluvily jste si s Petrou Kvitovou, která si loni úspěšně vyzkoušela, jak se v Istanbulu hraje?

My si povídaly před rokem, když to Péťa celé vyhrála. Myslím si, že je ale velký rozdíl hrát na Turnaji mistryň debl nebo singl, který má daleko větší váhu. I z toho, že budeme hrát na Masters super tie-break, usuzuju, že pořadatelé chtějí, abychom tam se čtyřhrou nezdržovaly a rychle se zase sbalily.

Takže jste ani nevybíraly šaty na slavnostní banket?

Právě že ne. My se ptaly WTA, co si máme s sebou vzít, a oni nám jen sdělili, že ve čtvrtek je los a pak že proběhne nějaké natáčení u istanbulských památek. Na to jsem docela zvědavá. Párty si holky, co hrají singl, odbydou v neděli a v pondělí.

V roce 2009 jste na turnaji v Istanbulu hrála finále a s Renatou Voráčovou jste dokonce ovládly čtyřhru. Jaké tedy máte vzpomínky na Turecko, které není žádnou tenisovou velmocí?

Hrála jsem tam předtím i nějaký challenger, ale před třemi lety to byl povedený turnaj. Jenomže jak jsem pořád postupovala v singlu i deblu, tak jsem poznala jen kurt a hotel. Takže jsem docela ráda, že WTA přišla s nabídkou natáčet něco ve městě. Těším se, že z Istanbulu konečně něco uvidím.

Istanbulské sokyně očima Hradecké
Erraniová, Vinciová (Itálie) – bilance 3:3
Je to žebříčkově nejlepší pár světa. Naposledy na US Open jsme s nimi sice prohrály ve finále, během roku jsme je ale taky párkrát porazily. Doufám, že teď jsme zase na řadě my.
Huberová, Raymondová (USA) – bilance 1:2
Strašně zkušený a sehraný debl. Podařilo se nám porazit je při olympiádě na trávě, což je jejich nejoblíbenější povrch. Někdy je dobré nespoléhat na to, co udělají, ale vnutit jim svoje pravidla.
Kirilenková, Petrovová (Rusko) – bilance 0:1
Hrály jsme s nimi jen jeden zápas, ale pořád mě štve. V semifinále French Open jsme na ně měly 6:4, 4:1 a 30:0. Byl tam sporný míček, Rusky se hádaly, pak se utkání pro tmu přerušilo. Kirilenkové fandil v hledišti Ovečkin, strašně vyhecovaný zápas. Bohužel se špatným koncem.
Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..