Federer - Tipsarevič 6:3, 6:1Federer smetl Tipsareviče, Ferrer udolal Del Potra

Londýn

Švýcarský tenista Roger Federer vstoupil úspěšně do Turnaje mistrů v Londýně. V zahajovacím duelu skupiny B zdolal Janka Tipsareviče 6:3, 6:1 a do tabulky si připsal první vítězství. Druhý zápas skupiny nabídl velkou bitvu mezi Davidem Ferrerem a Juanem Martínem Del Potrem, kterou nakonec vyhrál Ferrer po setech 6:3, 3:6 a 6:4.

Švýcarský tenista porazil na Turnaji mistrů v Londýně Janka Tipsareviče ze Srbska ve dvou setech.

Partie mezi Federerem a Tipsarevičem probíhala v režii světové dvojky. Obhájce titulu zahájil duel čistou hrou a při následném podání se hned propracoval k brejbolu. Srbský hráč se za stavu 30:30 pokusil o vítězný forhend k podélné čáře, míč mu ale ulétl do autu. Tipsarevič sice nepříjemnou situaci přímým bodem z podání zažehnal, jenže hned vzápětí si Federer vytvořil další brejkovou možnost, kterou bekhendovým prohozem už využil.

Rodák z Basileje si poté bezpečně držel servis, nepouštěl soupeře k brejkbolu a první sadu ovládl v poměru 6:3.

Klíčový moment střetnutí pak přišel ve třetí hře druhého setu. Federer měl při podání Srba tři brejkboly a ten třetí nakonec proměnil. V dalším průběhu pak na kurtu kraloval, ještě dvakrát dokázal prolomit servis protivníka a za hodinu a devět minut se radoval z výhry.

Federer dosáhl na rekordní 40. vítězné utkání na Turnaji mistrů. Na druhou příčku v historické tabulce odsunul Ivana Lendla, který triumfoval v 39 zápasech.

Ferrer porazil Del Potra

Ferrer vstoupil do zápasu s Del Potrem lépe, brzy se ujal vedení 4:1 a v prvním setu naplnil roli mírného favorita. Argentinec se nedokázal probojovat k žádnému brejkbolu. Druhá sada měla zrcadlově opačný průběh. Šestému nasazenému Del Potrovi se podařilo ve čtvrtém gamu poprvé získat soupeřovo podání a druhý set získal pro sebe.

Rozhodující sadu začal znovu lépe Ferrer, ujal se po proměněném brejkbolu vedení 3:0 a směřoval k vítězství. Del Potro ale zabojoval a v sedmém gamu se po chybě Ferrera vrátil do setu. Sada ale do tie-breaku nedoputovala. Ferrer si totiž vypracoval tři mečboly za stavu 5:4 a hned první po autu Del Potra využil.