Rubriky:

Tenis

Diváci nás poženou a Berdych je připraven pro titul na kurtu i umřít, věří v český triumf kouč Navrátil

18. listopadu 2012 00:14 - Praha

Bude to boj na život a na smrt. Bitva titánů o "pouhý" bod, který by české tenisty po dlouhých dvaatřiceti letech znovu postrčil k objetí "salátové mísy". Získá ho Tomáš Berdych vítězstvím nad Davidem Ferrerem, nebo to zbyde na Radka Štěpánka, aby podal fantastický výkon a zkusil porazit výborně hrajícího Nicoláse Almagra? Kouč Jaroslav Navrátil je přesvědčen, že o držiteli Davis Cupu bude jasno už po prvním nedělním zápase. Natolik svému Béďovi věří. Ten již v pátek avizoval, že pro zisk poháru je schopen na kurtu i umřít.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Tenisté vedou ve finále Davisova poháru nad obhájci titulu Španěly 2:1 na zápasy. Druhý bod získali Berdych a Štěpánek v sobotním deblu po výhře nad vítězi Turnaje mistrů Marcelem Granollersem a Markem Lópezem 3:1 na sety.

"Víme, že nás čekají těžké singly, Ferrer i Almagro v pátek ukázali, že jsou dobře připraveni, ale vedeme 2:1 a věřím, že Tomáš formu má a máme šanci Ferrera porazit," řekl Navrátil. "Jsme o kus vpředu, můžeme si o fous víc dovolit a věřím, že Tomáš vyhraje a k pátému rozhodujícímu zápasu nedojde," přál si Navrátil.

V případném pátém utkání by hrál Štěpánek proti světové jedenáctce Nicolási Almagrovi a favoritem by byl španělský tenista. "Nechci spekulovat. Věřím, že Tomáš je psychicky nahoře a v neděli to ukáže a vyhraje," zopakoval Navrátil. "Ve vítězství od začátku pevně věříme a k tomu nás ženou i vynikající diváci," dodal.

Ferrer by mohl být nervózní

Kapitán doufá, že vedení 2:1 by mohlo znervóznět španělskou jedničku. Ferrer je při neúčasti Rafaela Nadala ve finále poprvé lídrem týmu. "Pevně věřím, že to s ním zamává, protože to na něm mají celé postavené," pronesl Navrátil.

Podle Navrátila, který v minulosti Berdycha osobně trénoval, česká jednička v poslední době výrazně zkvalitnila hru. "Na úkor vítězných míčů měl dřív hodně chyb, ale teď se ustálil a postupuje na turnajích do závěrečných kol. To přidá na sebevědomí. Letos už vyhrál přes šedesát zápasů za sezónu. Je sebevědomější a hlavně zkušenější," řekl Navrátil o Berdychovi.

"Klobouk dolů, porazili třetí pár světa"

Ve čtyřhře Berdych se Štěpánkem potvrdili kvality skvělého daviscupového páru. V dvojici Granollers, López přitom měli nepříjemné soky. "Neříkám, že předvedli nejlepší výkon, ale byl asi nejdůležitější a proti nejlepšímu týmu," zhodnotil Navrátil. "Porazili třetí pár světa, vítěze Turnaje mistrů. Klobouk dolů," ocenil výhru svých svěřenců.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..