Rubriky:

Tenis

Kafelnikov se vrhl na poker

15. listopadu 2004 19:14 - PRAHA

Jednu chvíli byl ruský tenista Jevgenij Kafelnikov dokonce světovým hráčem číslo jedna, v současnosti jej ale už diváci na kurtech neuvidí. Ani po roční přestávce Kafelnikov návrat do kolotoče ATP neplánuje. V rozhovoru pro britský deník Independent třicetiletý Rus řekl, že se asi bude profesionálně věnovat pokeru.

 

Dan Krzywoň, ČTK

"Skončil jsem. Jen jsem to ještě neoznámil oficiálně," řekl Kafelnikov Independentu. "Někteří lidé si stále myslí, že mám jen pauzu, ale moje tenisové období už je pryč. I kdybych se vrátil, nikdy bych už nedokázal hrát na takové úrovni jako dřív," prohlásil majitel zlaté olympijské medaile ze Sydney, jenž naposledy startoval loni v říjnu na turnaji v Petrohradu.

Někdejší vítěz Australian Open a French Open tvrdí, že končí také kvůli tomu, že nechce rozesmutnit své fanoušky. "Loni jsem už prohrával s tenisty, které bych normálně porážel levou rukou. Takže když mě lidé v Moskvě zastavují na ulici a ptají se, proč jsem skončil, říkám jim: Protože nechci vidět, jak pláčete, když prohrávám. A myslím, že oni to chápou," svěřil se Kafelnikov.

Vítěz 26 turnajů na okruhu ATP zatím přesně neví, čemu se bude dále věnovat. V červnu plánoval, že si zahraje na amatérském mistrovství Ruska v golfu, nyní ho zase baví poker. "Je to ohromně vzrušující, protože nezáleží jen na kartách, ale i na vašich schopnostech. Řečí těla můžete vyhrát, nebo prohrát partii. Když si věříte, zvítězíte. Právě díky tomu jsem byl tak úspěšný v tenisu," dodal Kafelnikov, jenž se v těchto dnech účastní pokerového turnaje v Maidstone jižně od Londýna.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..