Rubriky:

Tenis

Na Australian Open si tenisté rozdělí rekordní finanční odměny

20. prosince 2012 10:21 - Melbourne

Nejen vítězové dostanou na nadcházejícím Australian Open vyšší finanční odměny. Organizátoři prvního grandslamu sezóny oznámili, že na tenisty vyřazené v prvním kole bude v novém roce čekat 27.600 australských dolarů, což je o 32,7 procent víc než letos.

 

ČTK/AP

"Chceme, aby se hráči mohli tenisem slušně živit," citovala agentura AP ředitele Australian Open Craiga Tileyho. Pořadatelé tak vyšli vstříc požadavkům hráčské rady, jež bojovala za navýšení prémií zejména pro hráče z nižších pater žebříčku ATP, kteří vypadnou v úvodních kolech grandslamů.

"Aby se člověk dostal na grandslam, musí být v první stovce žebříčku. Konkurence v tenisu je přitom obrovská, mezi profesionálními sporty možná největší. Proto musí být oceněny i výkony níže postavených hráčů," dodal Tiley.

Na Australian Open, který začne 14. ledna, se rozdělí rekordní odměny v celkové výši 31 miliónů dolarů. Vítězové dostanou 2,43 miliónu dolarů, navýšení se vedle prémií za úvodní kola dočkaly také odměny za vystoupení v kvalifikaci a ve čtyřhře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..