Tenis

Roddick v semifinále Turnaje mistrů, Federer ztratil první set

19. listopadu 2004 08:50 - HOUSTON

První hráč světového žebříčku Roger Federer udržel i ve třetím utkání Červené skupiny Turnaje mistrů v Houstonu neporazitelnost, přestože s Carlosem Moyou přišel o jeden set. Švýcarský tenista zvítězil 6:3, 3:6, 6:3 a do semifinále postoupí z prvního místa. Místo mezi nejlepšími čtyřmi má už také jisté Američan Andy Roddick, který porazil Rusa Marata Safina.

Federer tak ztratil na Turnaji mistrů set až ve třetím duelu. "Dneska to bylo těžké především psychicky. Jít do zápasu s vědomím, že už mám postup jistý a on naopak potřebuje vyhrát, to bylo nelehké," řekl po utkání.

Švýcar od loňského Turnaje mistrů neprohrál s žádným hráčem ze světové desítky a vítězstvím nad Moyou svou bilanci vylepšil na 21:0. Moya ještě zcela neztratil naděje na postup ze skupiny, musí ale čekat na výsledek zbývajícího zápasu a držet v něm palce Argentinci Gastonu Gaudiovi.

Henman poprvé vyhrál

V semifinále Turnaje mistrů je už také domácí tenista Andy Roddick. Druhý nasazený Američan získal postupovou jistotu po vítězství dvakrát 7:6 nad Rusem Maratem Safinem, přestože v druhé sadě musel odvrátit tři setboly.

"Andy to měl trochu se štěstím. Tiebreaky jsou vždycky velká loterie a klidně to mohlo dopadnout obráceně. Neměl jsem ale svůj den," prohlásil Safin, jenž se o druhé místo v Modré skupině utká s Timem Henmanem.

Ten na Turnaji mistrů vybojoval první vítězství. V duelu dvou poražených hráčů z prvního kola v Houstonu přehrál Argentince Guillerma Coriu za hodinu a deset minut hladce dvakrát 6:2.

Turnaj mistrů
Červená skupina:
Federer (1-Švýc.) - Moya (5-Šp.) 6:3, 3:6, 6:3.
Tabulka
1. Federer 3 3 0 6:1
2. Moya 3 1 2 4:4
3. Hewitt 2 1 1 2:3
4. Gaudio 2 0 2 0:4
Modrá skupina:
Henman (7-Brit.) - Coria (6-Arg.) 6:2, 6:2, Roddick (2-USA) - Safin (4-Rus.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:4).
Tabulka
1. Roddick 2 2 0 4:0
2. Safin 2 1 1 2:2
3. Henman 2 1 1 2:2
4. Coria 2 0 2 0:4

Black a Ullyet doplnili semifinále ve čtyřhře

Wayne Black a Kevin Ullyett ze Zimbabwe si jako poslední zajistili na Turnaji mistrů ve čtyřhře účast v semifinále. V přímém duelu o druhé postupové místo z Červené skupiny porazili v Houstonu Belgičany Xaviera Malissa a Oliviera Rochuse hladce ve dvou setech 6:4 a 6:2.

O postup do finále se utkají s vítězi Modré skupiny Jonasem Björkmanem ze Švédska a Australanem Toddem Woodbridgem. Nejlepší dvojice Červené skupiny - Mark Knowles z Baham a Kanaďan Daniel Nestor - změří síly s americkými bratry Bobem a Mikem Bryanovými.