Hewitt zaskočil Roddicka, ve finále se utká s Federerem

HOUSTON

Nečekaný průběh nabídl první semifinálový duel na tenisovém Turnaji mistrů v Houstonu. Australan Lleyton Hewitt v něm totiž uštědřil nemilosrdnou porážku domácímu Andymu Roddickovi, oba tenisté odcházeli z kurtu za osmapadesát minut po setech 6:3 a 6:2. Ve druhém semifinálovém utkání se ve dvou setech vypořádal Roger Federer ze Švýcarska s Rusem Maratem Safinem.

Hewitt  nakročil za svým třetím titulem na závěrečném turnaji sezóny. Z vítězství se radoval již v letech 2001 a 2002. Bývalý přítel belgické tenistky Kim Clijstersové má šanci přeskočit Roddicka ve světovém žebříčku pro nasazování do turnajů, k tomu ale potřebuje celý turnaj vyhrát.

Jeho soupeřem ale bude favorizovaný Roger Federer, jenž v druhém semifinále udolal ve dvou setech Marata Safina. Po výhře v úvodním setu 6:3 rozhodl o postupu švýcarského obhájce titulu málokdy vídaný tie-break, v němž tenisté odehráli 38 míčků.

Porážku si nakonec čtvrtý nasazený Rus připravil sám. Za stavu 18:18 nejprve daroval Federerovi mečbol svou druhou dvojchybou v zápase a poté poslal svůj pověstný agresivní forhend do autu.

Finálový zápas se hraje v neděli.

Turnaj mistrů - semifinále
Hewitt (3-Austr.) - Roddick (2-USA) 6:3, 6:2, Federer (1-Švýc.) - Safin (4-Rus.) 6:3, 7:6 (20:18).

Bryanové obhájili titul ve čtyřhře

Američtí tenisté Bob a Mike Bryanovi vyhráli stejně jako loni Turnaj mistrů ve čtyřhře. V sobotním finále v Houstonu zdolala domácí sourozenecká dvojice Wayna Blacka s Kevinem Ullyettem ze Zimbabwe 3:1 na sety. Obhájit titul se naposledy podařilo v roce 1986 Švédům Stefanu Edbergovi a Andersi Järrydovi.

Druhý nasazený pár vyřadil v pátečním semifinále papírové favority soutěže Marka Knowlese z Baham a Daniela Nestora z Kanady. Ve finále prohráli bratři Bryanové s turnajovými čtyřkami první set, potom už ale na dvorci dominovali.

V Houstonu se představili také čeští tenisté Martin Damm a Cyril Suk, ve skupině však nedokázali ani jednou zvítězit.