Rubriky:

Tenis

Rusky i Francouzky míří do finále

24. listopadu 2004 18:27 - PRAHA

Tenistky Francie i Ruska jsou na nejlepší cestě do finále Poháru federace. Francouzky vedou po prvním dnu nad Španělskem 2:0, a rovněž Rusky zvládly úvodní dvouhry s Rakouskem bez zaváhání. Oběma celkům tak k postupu stačí získat už jen jediný bod, a rozhodnout mohou už ve čtvrtek, kdy jsou na programu další dvouhry.

První bod v duelu se Španělskem získala pro obhájkyně titulu z Francie šestnáctiletá Tatiana Golovinová, která v úvodní dvouhře porazila za hodinu a 34 minut Anabel Medinaovou-Garriguesovou dvakrát 6:3. O druhé vítězství se postarala Nathalie Dechyová, která za hodinu a devět minut porazila Marii Sanchezovou-Lorenzovou 6:2 a 6:4.

Ještě suverénněji si vedly domácí tenistky. Světlana Kuzněcovová rozdrtila v moskevské hale Yvonne Meusburgerovou za 48 minut dvakrát 6:1 a šampionka French Open Anastasia Myskinová nedovolila Patricii Wartuschové uhrát dokonce ani jeden game.

Z vedení ruského družstva po prvním dnu mohl mít radost i bývalý prezident Boris Jelcin, který první den bojů v nové moskevské hale v Krylatském osobně sledoval. Ke třetí dvouhře ve čtvrtek v 15 hodin nastoupí Myskinová proti Meusburgerové.

Pohár federace - semifinále:
Francie - Španělsko 2:0 po prvním dnu
Golovinová - Medinaová-Garriguesová 6:3, 6:3, Dechyová - Sanchezová-Lorenzová 6:2, 6:4.
Rusko - Rakousko 2:0 po prvním dnu
Kuzněcovová - Meusburgerová 6:1, 6:1, Myskinová - Wartuschová 6:0, 6:0.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..