Del Potro v Melbourne překvapivě končí. Murray, Federer a další favorité postupují

Melbourne

Třetí kolo na Australian Open přineslo senzaci. Šestý nasazený hráč turnaje Argentinec Del Potro po pěti setech padl s francouzským tenistou Jérémym Chardym. Argentinci nebylo nic platné, že dokázal se soupeřem za stavu 0:2 na sety srovnat krok. Rozhodující část hry totiž ovládl Chardy. Další favorité už nezaváhali. Murray zdolal litevského tenistu Berankise, Serena Williamsová si poradila s Japonkou Moritaovou. Dál jde i Azarenková.

Del Potro nestačil ve třetím kole na Chardyho.

Argentinský tenista Juan Martin Del Potro končí na Australian Open překvapivě brzy. Nestačil na 36. hráče žebříčku, Francouze Chardyho. Favorit prohrál první dva sety, poté se mu ještě podařilo hru srovnat. V rozhodujícím setu však ztratil podání za stavu 3:4 a francouzský soupeř už mu nedovolil nic podstatného a došel si pro vítězství.

V osmifinále se Chardy střetne s Andreasem Seppim. Ital v dalším pětisetovém dramatu přehrál turnajovou dvanáctku Marina Čiliče z Chorvatska.

Podobně nečekaný výsledek odmítla světová trojka Andy Murray, který po třísetovém boji porazil kvalifikanta Litevce Berankise.

Čtyřnásobný vítěz turnaje Federer vyřadil poslední domácí naději Bernarda Tomice. Švýcarský grandslamový rekordman hned na úvod zápasu sebral dvacetiletému soupeři podání, které si Australan vyhrával nepřetržitě v předchozích 76 gamech. Tomice, jenž v generálce na Australian Open vybojoval v Sydney první titul v kariéře, nakonec porazil za necelé dvě hodiny Příštím soupeřem sedmnáctinásobného grandslamového šampiona bude další mladík Milos Raonic z Kanady.

Williamsová překonala vlastní rekord

V dalším klání slavila postup Azarenková nad Hamptonovou. Běloruská tenistka však v rozhodujícím setu ztratila servis a bylo jí pořádně horko. Poté ale zabrala a v „setu pravdy" zvítězila 6:2.

Sebejistý výkon podala Serena Williamsová, které stačily na výhru nad Japonkou Moritaovou jen dva sety. Dokonce si rychlostí podání 207 km/h vyrovnala osobní rekord, který vytvořila začátkem turnaje.

„Snažím se dávat rány, ale myslela jsem si, že těch 207 byla náhoda. Teď jsem to zopakovala, tak třeba dám i 210," smála se.

Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch)
Kuzněcovová (Rus.) - Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:2, 4:6, 6:3
Kirilenková (14-Rus.) - Wickmayerová (20-Belg.) 7:6 (7:4), 6:3.
Wozniacká (10-Dán.) - Curenková (Ukr.) 6:4, 6:3
Stephensová (29-USA) - Robsonová (Brit.) 7:5, 6:3
Jovanovská (Srb.) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:2, 7:6 (7:3)
Čtyřhra, 2. kolo
Jankovičová, Lučičová-Baroniová (Srb./Chorv.) - Peschkeová, Grönefeldová (9-ČR/Něm.) bez boje.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Bracciali (7-ČR/It.) - Dellacquaová, Smith (Austr.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:4)