Rubriky:

Tenis

Další rána pro Záhlavovou-Strýcovou? Tenistka je podezřelá z dopingu

25. ledna 2013 11:00 - Praha
(Aktualizováno: 25. ledna 2013 11:19)

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová čelí podle deníku Blesk podezření z dopingu. Šestadvacetiletá rodačka z Plzně od října nehraje a chyběla i na letošním grandslamovém Australian Open. Česká hráčka se zatím k případu nehodlá blíže vyjadřovat, je prý však připravena očistit své jméno.

 

Profimedia.cz

Se Záhlavovou-Strýcovou je v kontaktu tiskový mluvčí českého fedcupového týmu Karel Tejkal. "Na informace v médiích nebude Bára prozatím na základě doporučení svých právních zástupců jakkoli reagovat, a to do okamžiku, než k celému případu bude mít k dispozici všechny potřebné dokumenty a informace. Pak je připravena se veřejně vyjádřit a očistit své jméno," uvedl Tejkal na dotaz ČTK.

Blesk informaci zveřejnil bez uvedení konkrétní látky, kterou měla 109. tenistka světového žebříčku Záhlavová-Strýcová užít. Mezinárodní tenisová federace (ITF) a zástupce Antidopingového výboru ČR Jan Chlumský případný doping české hráčky nekomentovaly. "Dokud vše nezveřejní oficiální místa, je lepší mlčet," řekl Chlumský.

Záhlavová-Strýcová, vítězka jednoho turnaje WTA ve dvouhře a sedmnácti ve čtyřhře, hrála naposledy turnaj loni v říjnu v německém Ismaningu.

Pokud se podezření potvrdí, šlo by pro plzeňskou tenistku o druhou smutnou osobní událost v krátké době. Loni byl totiž na 2,5 roku vězení odsouzen její otec za obchod s drogami.

Jako poslední byl z českých tenistů za doping potrestán Ivo Minář, který dostal v roce 2009 trest na osm měsíců za nepovolený potravinový doplněk odbourávající tuky. Před ním byl z dopingu obviněn Bohdan Ulihrach v roce 2003, ale dvouletý trest za užití nandrolonu mu byl zrušen, protože látku obsahovaly schválené energetické tyčinky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..