Rubriky:

Tenis

Rosol nahradí Štěpánka, ve Švýcarsku bude týmovou dvojkou

27. ledna 2013 18:12 - Praha/Ženeva

Místo Radka Štěpánka, kterého čeká operace krční páteře, bude dvojkou českého daviscupového týmu Lukáš Rosol. Ten se zřejmě představí i ve čtyřhře vedle týmové jedničky Tomáše Berdycha. „Samozřejmě to je oslabení, ale věřím, že zápas zvládneme a vyhneme se baráži,“ konstatoval v neděli v podvečer Jaroslav Navrátil.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

„Kapitán týmu Jaroslav Navrátil mi telefonoval už v týdnu, že Radek má zdravotní problémy, abych byl připravený na tuto roli. Samozřejmě že ztráta Radka je velkým oslabením, ale věřím, že Švýcaři bez Federera jsou hratelní a ty tři body vybojujeme. Už jsem odehrál tři daviscupová utkání. Tlaku se nebojím, naopak mi pomáhá," říkal zdravě sebevědomě před nedělním podvečerním odletem do Ženevy Lukáš Rosol, který byl sice lehce nachlazený, ale... „Po pár tréninkách bych měl být v pohodě," dodal.

Vybere si Berdych

Navrátil s sebou bere i Jiřího Veselého a Iva Mináře. Tomáš Berdych se připojí k týmu v pondělí. „Samozřejmě že Radek nám bude hodně chybět, ale zdraví je přednější. Věřím, že zápas zvládneme i bez něho. V minulém ročníku, který jsme vyhráli, jsme v zápasech vedli po sobotě 3:0, teď to bude boj až do konce," říkal do telefonu Tomáš Berdych.

Ten si také po konzultaci s nehrajícím kapitánem vybere partnera pro čtyřhru. „Hrál ji vždy jen s Radkem Štěpánkem. Nejspíš to bude Lukáš Rosol, ale uvidíme na místě. Možná v pátek rozložíme síly. Zvažoval jsem povolání deblisty Lukáše Dlouhého, ale ten má už koupené letenky do Jižní Ameriky, kde ho čeká několik startů," konstatoval Jaroslav Navrátil.

Jedničkou švýcarského týmu je při neúčasti Rogera Federera sedmnáctý hráč žebříčku ATP Stanislas Wawrinka, dvojkou bude pravděpodobně Mark Chiudinelli (148. na žebříčku). Domácí tým bude mít v Ženevě k dispozici ještě Henriho Laaksonena (291.), Michaela Lammera (360.) a Sandra Ehrata (353.). Ve čtvrtek se uskuteční los, v pátek začne duel 1. kola a česká cesta za obhajobou dvouhrami - jedničky proti dvojkám. V sobotu se hraje čtyřhra a v neděli zbývající dvě dvouhry.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..