Rubriky:

Tenis

Štěpánek je po operaci páteře, s rehabilitací začne co nejdříve

28. ledna 2013 18:08 - Praha

Tenista Radek Štěpánek už má za sebou operaci krční páteře, kvůli které neodjel s českým týmem na utkání prvního kola Davisova poháru do Švýcarska. Během dnešního hodinového zákroku mu lékaři v Praze odstranili část meziobratlové ploténky, která způsobovala oslabení horních končetin. Informaci zveřejnil český daviscupový tým na Facebooku.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

"Odpoledne jsem Radka navštívil a je v dobré náladě. Je rád, že má operaci za sebou. Už večer se postaví a udělá pár kroků po pokoji. S intenzivní rehabilitací začne v nejbližších dnech," řekl fyzioterapeut Pavel Kolář, který se o Štěpánka stará.

Štěpánek měl zdravotní komplikace od začátku roku. Jeho stav se zhoršil po návratu z Austrálie a hráč postupně přestával cítit pravou ruku. Vyšetření odhalila výhřez meziobratlové ploténky v oblasti výstupu nervu.

Podobné zranění měl Štěpánek už v roce 2006 a pak nehrál půl roku, tehdy ale problém neřešil operací. Díky chirurgickému zákroku by se mohl k tenisu vrátit již za šest týdnů.

Čtyřiatřicetiletý karvinský rodák nechce návrat uspěchat. "Na kurt půjdu, až budu stoprocentně v pořádku, abych měl klid na duši. Ale věřím, že to půjde dobře a budu brzy zpátky," řekl 32. hráč světa v neděli na tiskové konferenci, na které informoval o svém zranění.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..