Rubriky:

Tenis

VIDEO: Čeští tenisté si ve Švýcarsku zvykají na drsný povrch. Kapitán pošle do dvouher Rosola

30. ledna 2013 18:29 - Ženeva

S Lukášem Rosolem na pozici dvojky počítá kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil v utkání prvního kola Davisova poháru ve Švýcarsku. Obhájcům titulu chybí v Ženevě zraněný Radek Štěpánek, Rosol je naopak po viróze fit a měl byl v pátečních dvouhrách hrát vedle Tomáše Berdycha.

czechdaviscupteam

"Nominace na páteční zápas je jasná, že bude hrát Berdych a Rosol," řekl Navrátil novinářům po odpoledním tréninku. "Pohoda v našem týmu je. Tomáš hraje velice dobře a v klidu. Rosi (Rosol) se dostává do pohody taky. Ze začátku trénoval jen po dvou hodinách, ale měl by být pro pátek v pořádku," uvedl Navrátil.

"Jsem stoprocentní, cítím se dobře, mám chuť hrát a v pátek na ně vlítneme," řekl Rosol. Zatím hrál v DC tři zápasy za rozhodnutého stavu, čeká ho tak ostrá premiéra. "Je to výzva, určitě se na to těžím a poperu se s tím," dodal.

Pořadí zápasů se bude losovat ve čtvrtek ve vile Sarasin jen sto metrů od výstaviště Palesxpo, v kterém je hale 7 postaven kurt s hledištěm pro 4700 diváků. Za Švýcary, jimž chybí Roger Federer, nastoupí světová sedmnáctka Stanislas Wawrinka a nejspíš Marco Chiudinelli.

Otevřený trénink pro fanoušky

Berdych i ostatní hráči si každým dnem zvykají na drsnější a pomalejší povrch. "Navíc i míče jsou hodě pomalý, bude to o hodně výměnách," řekl Navrátil.

Kapitán počítá, že i do sobotní čtyřhry nasadí Rosola s Berdychem. "Když půjde v pátek všechno normálně, tak tohle je první varianta," konstatoval Navrátil.

Světová šestka Berdych už vstřebala i přechod z teplé Austrálie do chladné Evropy. "Jsem spáč, takže jsem se chvíli vyrovnával s časovým posunem a v počasí je taky dost velký rozdíl. Ale teď už je to v pohodě," ujistil nejlepší český hráč.

Trénink Švýcarů a po nich i českých tenistů byl otevřený pro fanoušky. "Jo, proč ne, je to něco jiného, ale má svoje kouzlo i to, když se tým připravuje celý týden a lidi se těší na to, že přijdou a jdou se podívat na zápas," uvedl Berdych, jenž po tréninkovém utkání s Rosolem za fanoušky zašel a všem se ochotně podepsal.

Český realizační tým si před tréninkem zahrál čáru s tenisákem a pořád se někdo o něco sází. Třeba jak dlouho bude trvat cesta z haly do hotelu. Dvakrát vyhrál benjamínek Jiří Veselý - podruhé trefil, že se jelo osm minut a 21 vteřin. "To jsem nechal na nich, ať se kluci vyblbnou, to jde mimo mě," usmál se Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..