Tenistka Williamsová přejela v Dauhá Šarapovovou a zahraje si ve finále

Americká tenistka Serena Williamsová může oslavit návrat na první místo světového žebříčku ziskem titulu. Patnáctinásobná grandslamová vítězka na turnaji v Dauhá v semifinále porazila Rusku Marii Šarapovovou 6:3, 6:2 a postoupila do finále.

Serena Williamsová postoupila v Dauhá do finále.

O titul si jednatřicetiletá Američanka zahraje s Victorií Azarenkovou, která si v semifinále poradila s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Právě běloruskou tenistku Williamsová v pondělí vystřídá na prvním místě pořadí WTA.

Šarapovovou porazila Williamsová v desátém utkání za sebou a podobnou bilanci má i proti Azarenkové. S třiadvacetiletou Běloruskou prohrála jen jeden z dosavadních 12 vzájemných zápasů. V loňském roce vyhrála všech pět duelů a Azarenkové v nich povolila jen jeden set.

Návrat do čela pořadí WTA zajistilo Williamsové páteční čtvrtfinálové vítězství nad Petrou Kvitovou. Majitelka 47 titulů se tak stala nejstarší světovou jedničkou v historii a na první místo se vrátila poprvé od října 2010.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,369.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Azarenková (1-Běl.) - A. Radwaňská (4-Pol.) 6:3, 6:3
S. Williamsová (2-USA) - Šarapovová (3-Rus.) 6:3, 6:2
Čtyřhra - semifinále:
Erraniová, Vinciová (1-It.) - Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) 1:6, 7:6 (7:3), 11:9