Lisická v Memphisu odstoupila z finále dvouhry. Z titulu se vůbec poprvé raduje Erakovicová

Novozélandská tenistka Marina Erakovicová v Memphisu poprvé v kariéře vyhrála turnaj WTA ve dvouhře. Ve finále s třetí nasazenou Sabine Lisickou vyhrála první set 6:1, Němka poté zápas kvůli nemoci skrečovala.

Erakovicová sice vyhrála po skreči, ale radovat se umí i tak.

„Byla jsem úplně vyčerpaná. Mrzí mě, že jsem to nemohla dohrát," omlouvala se Lisická poté, co tenistky opustily kurt už po 27 minutách.

Erakovicové se povedlo třetí finálovou účast v kariéře proměnit v titul. Loni čtyřiadvacetiletá rodačka ze Splitu právě v Memphisu podlehla v posledním utkání turnaje Švédce Sofii Arvidssonové, v roce 2011 nestačila ve finále v Québeku na Barboru Záhlavovou-Strýcovou.

„Škoda, že jsem první titul získala zrovna takhle," uvedla Erakovicová, která se stala první novozélandskou vítězkou na okruhu WTA od roku 1989. „S trenérem jsme se vsadili, že když vyhraju turnaj WTA, skočíme padákem," prohlásila dobře naladěná tenistka, jež má sedm titulů ze čtyřhry.

Tenisový turnaj mužů a žen v Memphisu (tvrdý povrch)
Muži
Dvouhra - semifinále
F. López (Šp.) - Istomin (Uzb.) 6:2, 3:6, 6:3.
Ženy
Dvouhra - finále
Erakovicová (N. Zél.) - Lisická (3-Něm.) 6:1, skreč.
Čtyřhra - finále:
Mladenovicová, Voskobojevová (2-Fr./Kaz.) - Arvidssonová, Larssonová (Švéd.) 7:6 (7:5), 6:3.